PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Gruodžio 21 d. 21:08

Artėjant „Brexit“, Britanija ir Lenkija pasirašė gynybos sutartį

Lietuva

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


24274

Lenkija ir Britanija ketvirtadienį pasirašė naują gynybos sutartį, Britanijos premjerei Theresai May (Terezai Mei) siekiant sutvirtinti ryšius su Varšuva prieš Jungtinei Karalystei paliekant Europos Sąjungą 2019 metų kovo mėnesį.

„Mūsų gynybinis ir saugumo bendradarbiavimas jau ir taip yra tvirtas, bet šiandien žengėme papildomą žingsnį pasirašydami svarbią bendrą JK ir Lenkijos sutartį dėl gynybos ir saugumo“, – sakė Th. May per bendrą spaudos konferenciją su analogiškas pareigas einančiu Lenkijos Mateuszu Morawieckiu (Mateušu Moraveckiu).

„Tai tik antra tokia sutartis, kurią pasirašėme su viena Europos Sąjungos valstybių“, – sakė Th. May ir pridūrė, kad „negalima aiškiau išreikšti JK ir Lenkijos santykių artumo“.

Th. May sakė, kad nauja sutartis apima apmokymus, dalijimasi informacija ir gynybinį bendradarbiavimą.

Abi valstybės yra NATO sąjungininkės, Britanijos karių yra dislokuota Lenkijoje, siekiant sustiprinti rytinį Aljanso flangą ir atgrasyti vis atkaklesnę Rusiją.

Pasak Th. May, abi pusės taip pat sutarė sustiprinti „bendradarbiavimą kovojant su Rusijos skleidžiama dezinformacija regione per naujus bendrus strateginės informacijos projektus“.

„Mes labai susirūpinę Rusijos mėginimais informaciją paversti ginklu. Kremlius siekia pakenkti tarptautinei taisyklėmis pagrįstai sistemai, jam nepavyks to padaryti.“

Th. May dar paskelbė apie naujos, Jungtinės Karalystės ir Lenkijos verslo tarybos steigimą; ir šią tarybą ji pavadino „pirmąja tokio pobūdžio JK įstaiga Europoje“.

„Šis verslo vadovaujamas forumas sieks nustatyti likusius dvišalės prekybos barjerus, mums besiruošiant trauktis iš ES“, – sakė Th. May.

Ji sakė norinti užtikrinti daugiau kaip milijoną Lenkijos piliečių Britanijoje, kad „jie yra stipri britų visuomenės dalis“ ir kad „mes norime, kad jie liktų“.

Tuo tarpu M. Morawieckis sakė norįs, kad tie lenkų migrantai grįžtų namo ir sustiprintų silpną darbo rinką Lenkijoje.

Šimtai tūkstančių lenkų, ieškodami geresnio gyvenimo, atvyko į Britaniją po 2004-ųjų, kai Varšuva įstojo į Europos Sąjungą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.