PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2020 m. Gruodžio 21 d. 21:38

Artėja šventės: kaip nepersivalgyti sėdus prie stalo

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


158538

Stresas pasiruošiant šventėms, skaniai atrodantis maisto asortimentas parduotuvėse ir namuose bei gaunamos valgomos dovanos – persivalgymo formulė. Ne vienas sausį skundžiasi dėl padidėjusio svorio ar suprastėjusios savijautos po šventinių vaišių. Išbandykite keletą patarimų, kurie padės valgyti sąmoningai ir nepersivalgyti. 

Pradėkite nuo sriubos arba salotų 

Įprastai šventinės vaišės yra sunkesnis maistas, kuris turi daugiau kalorijų. Pradėdami nuo sriubos ar salotų, pasijusite sotesni ir suvalgysite mažiau. 

Išgerkite pakankamai vandens 

Palaikyti tinkamą skysčių pusiausvyrą organizme yra labai svarbu. Geriamasis vanduo padeda įsisavinti maistines medžiagas ir kontroliuoja suvartojamų kalorijų kiekį. Be to, maistas, kuriame yra didesnis vandens kiekis, virškinamas ilgiau, taip sukeliamas sotumo jausmas. 

Išsimiegokite 

Neišsimiegoję be tik jaučiasmės nepailsėję, bet dažniau linkstame persivalgyti. Miego trūkumas suaktyvina už alkio jausmą atsakingų hormonų veiklą, dėl to valgyti norime labiau. 

Pirkite mažiau maisto produktų 

Kai namuose yra daugiau maisto, sunku jo nevalgyti ir neužkandžiauti. Požiūris, kad nevalia švaistyti maisto, yra vienas iš pasiteisinimų, kodėl taip elgiamės. Nusipirkę mažiau maisto sumažinsite persivalgymo tikimybę. Be to, venkite spontaniško pirkimo – sudarykite pirkinių sąrašą. 

Patraukite maistą iš akiračio 

Didžiulis persivalgymo sukėlėjas yra ranka pasiekiamas ar matomas maistas. Įprasta, kad šventiniu laikotarpiu po ranka turime šokolado, saldainių, sausainių ar kitokių skanėstų. Neapkraukite šventinių vaišių stalo, turėsite mažesnį pagundą kramsnoti. 

Nevalgykite žiūrėdami televizorių 

Televizijos programa išblaško dėmesį ir nepastebime, kiek suvalgome. Išbandykite kitą veiklą - žaiskite stalo žaidimus ar šnekučiuokitės su sėdinčiais prie stalo.