Artėja pavasaris: kokius medžius galima sodinti?

Artėja pavasaris: kokius medžius galima sodinti?
Lietuva
A. Rutkausko nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pavasarį gyventojai vis dažniau žvilgčioja į kiemą ir sodą. Norisi gražinti aplinką, sodinti augalus ir ruoštis ateinančiam šiltąjam sezonui. Kokius medžius ir krūmus geriausia sodinti pasibaigus žiemai?

Pavasaris – gamtos budimo ir atgimimo metas. Todėl verta atsiminti, kad būtent pavasario pradžioje geriausia sodinti ar net persodinti jaunus augalus. Dažniausiai sodinami augalai iki 3 metų amžiaus. Ekspertų teigimu, kuo jaunesnis augalas, tuo geriau jis leidžia šaknis ir sparčiai prigyja.

 

Kada sodinti?

Sodinimo laikas priklauso nuo pasirinkto augalo. Didžiausi skirtumai būna tarp spygliuočių ir lapuočių. Žinoma, didelį vaidmenį vaidina ir tai, kokia įsigyto augalo šaknų sistema – uždara ar atvira.

Vazonuose auginti augalai turi uždarą šaknų sistemą. Jiems sodinti nėra numatyto griežto laikotarpio. Tad, tai padaryti galima tiek rudenį, tiek pavasarį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ekspertai vis dėlto pataria sodinimo darbus atlikti nuo gegužės mėnesio. Uždaros šaknų sistemos augalai geriau įsišaknyja.

O štai augalus su atvira šaknų sistema geriau sodinti ankstyvą pavasarį – balandį. Šiuo metu šaknys yra santykinėje ramybės būsenoje, todėl geriau prigyja naujoje vietoje. Įsigyjus augalą atvira šaknų sistema, tai yra be vazono, reikėtų sodinti nedelsiant. Jei tai padaryti yra neįmanoma, būtina šaknis laikinai įkasti į dirvožemį.

 

Spygliuočiai

Persodinimui jautresni spygliuočiai pareikalaus daugiau atidumo. Juos geriau sodinti anksčiau nei lapuočius. Geriausia pirkti tik uždaros šaknų sistemos spygliuočius. Taip daugiau šansų, kad jie geriau prigis ir nenudžius. Ekspertai pataria rinktis tuos augalus, kurie nuo pat pradžių buvo auginti vazonuose, kad išvengti pažeidimų, kurie neretai nutinka auginus spygliuotį dirvožemyje ir tik pardavimui perkėlus į vazoną.

Kita svarbi informacija

Dirvožemis jūsų sode taip pat labai svarbus sprendžiant augalų sodinimo laiką. Atšiauriuose regionuose kur vyrauja šaltos žiemos augalus sodinti vertėtų pavasarį, kad šie iki kitos žiemos spėtų sustiprėti. Ekspertai šios taisyklės paisyti siūlo ir tiems, kurių sode dirvožemis labai molingas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinkus sodinti medžius ar krūmus pavasarį reikės labai gerai suplanuoti darbus, nes sodinimui tinkamas laikas labai trumpas – vos mėnuo. Štai rudenį sodinti galima per ilgesnį laikotarpį, kuris svyruoja apie 1,5 – 2 mėnesius.

Platų dekoratyvinių ir kitų augalų asortimentą galite rasti soltra.lt tinklapyje.

Remiamas turinys