Ariogaloje vyks tradicinis tremtinių ir politinių kalinių sąskrydis

20230805_072216_128
Raseiniai
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Raseinių rajone Ariogaloje šeštadienį vyks tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

„Mes jau 33 -iąjį kartą susirenkame Ariogaloje, prie Dubysos slėnio, visi kaip broliai ir seserys, ne tik pasimatyti, pabendrauti, bet ir aptarti politines aktualijas. Mumyse dar gyva Lietuvos rezistencijos dvasia, tad į šventę kviečiame atvykti visus Lietuvą mylinčius žmones“, – sako Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas.

Planuojama, kad sąskrydyje dalyvaus premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo ir Europos Parlamento nariai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinis direktorius Arūnas Bubnys, Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, taip pat svečiai iš Austrijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos.

„Džiaugiuosi šia tradicija, kuri kasmet į gražų būrį sujungia Lietuvos politinių kalinių, tremtinių, laisvės kovų dalyvių bendruomenę, jų vaikus ir vaikaičius bei visus, kuriems svarbi Lietuvos istorija. Šiandien mes dar kartą galime įsitikinti, kokia trapi laisvė ir kokia brangia jos kaina“, – LGGRTC pranešime cituojamas centro direktorius A. Bubnys.

Sąskrydžio metu bus eksponuojama Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengta paroda „Laikom frontą!”, skirta partizano, politinio kalinio, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečio vadovo, dimisijos kapitono Antano Lukšos-Arūno 100-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Taip pat vyks susitikimai su Seimo nariais ir Europos Parlamento nariais, bus pristatomi dokumentiniai filmai apie Lietuvos partizanų gyvenimą, knygos, vyks koncertas.

Renginį organizuoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga kartu su LGGRTC, Raseinių rajono savivaldybe, Lietuvos kariuomene, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos šaulių sąjunga, rekonstruktorių klubu „Partizanas”, Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.