Ariogaloje vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių, Laisvės kovų dalyvių sąskrydis

Ariogaloje vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių, Laisvės kovų dalyvių sąskrydis
Raseiniai
Nuotraukos: Julijos Grubienės ir LGGRTC darbuotojų
Aldona Jakavonienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2022 m. rugpjūčio 6 d. Raseinių rajono Ariogalos miesto Dubysos slėnyje vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Jį organizavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Sąskrydyje dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys ir centro darbuotojai.

Renginio svečiai ir dalyviai turėjo galimybę susipažinti su LGGRTC Leidybos skyriaus išleistais istorinės atminties leidiniais ir įsigyti jų prisiminimui. Į 32-ąjį kartą rengiamą sąskrydį suvažiavo buvę politiniai kaliniai, tremtiniai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Laisvės kovų dalyviai, svečiai iš Latvijos ir visos Lietuvos miestų ir miestelių.

Renginys prasidėjo tradicine šventine eisena, kurią lydėjo Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalio orkestras. Šventės dalyviai ir svečiai, chorų kolektyvai nešini trispalvėmis ėjo pagrindine miesto gatve Dubysos slėnio link.

Tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovotojų aukai pagerbti už Lietuvos laisvę buvo aukojamos šv. Mišios, kurias laikė Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Po mišių Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas uždegė Lietuvos nepriklausomybės ir Laisvės ugnies aukurą.

Šventėje dalyvavo ir susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis ir kiti garbūs svečiai. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą sąskrydžio dalyviams perskaitė jo vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis. Sveikinimo žodį dalyviams bei svečiams taip pat tarė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas ir Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.

Sovietų represijas išgyvenę žmonės sakė puikiai suprantantys su Rusijos agresija kovojančius ukrainiečius – patys yra patyrę tokius žiaurumus. Sąskrydžio metu Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos priimtoje rezoliucijoje – skambėjo palaikymas kariaujančiai Ukrainai ir raginimas griežtinti sankcijas Maskvai.

Šventės metu skambėjo jautrios Jungtinio tremtinių choro dainos, vyko knygų pristatymai ir diskusijos aktualiomis temomis. Lietuvos kariuomenės įrengtoje partizanų stovykloje buvo galimybė apžiūrėti partizanų uniformas, ginklus, susipažinti su to meto partizanų kasdienio gyvenimo sąlygomis.