Ariogaloje oficialiai atverta trečioji Lietuvos greitosios medicinos pagalbos pastotė

0001_img_8246_1696001888
Raseiniai
Raseinių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Praėjusią savaitę Ariogaloje oficialiai atidaryta greitosios medicinos pagalbos (GMP) pastotė.

Anot Raseinių rajono savivaldybės, šio pokyčio įgyvendinimo dėka miesto gyventojai pagaliau turės daug arčiau budinčią greitosios medicinos pagalbos brigadą, tikimasi, kad ir skubi pagalba bus suteikiama daug greičiau.
 
„Kaip ir privalu visai GMP tarnybai, mes teiksime būtinąją pagalbą pacientams įvykio vietoje ir transportuosime juos į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Taip pat teiksime pagalbą ligoniams, kuriuos ištiko miokardo infarktas, insultas ar politrauma, juos transportuosime į artimiausią tretinio lygio stacionarinę asmens sveikatos priežiūros įstaigą – Kauno klinikos.
 
Na, o svarbiausia, jog ši nauja pastotė leis įgyvendinti sveikatos apsaugos ministro įsakymą – spėti aptarnauti pacientus pagal numatytą laiką, t.y. miesto tipo vietovėje iki 15 min. ir kaimo tipo vietovėje iki 25 min.“ – po atidarymo kalbėjo GMP tarnybos Raseinių teritorinio skyriaus vadovė Rimanta Baublienė.
 
Informuojama, kad GMP pastotė įkurta Ariogalos miesto seniūnijos pastato patalpose. Jose įrengtos dvi darbui ir poilsiui skirtos erdvės bei sanitarinis mazgas. Ariogalos seniūnijos iniciatyvos dėka visose erdvėse buvo perdažytos sienos, atnaujintos grindys, pakeista visa santechnika ir elektros instaliacija, nupirkti nauji baldai ir buitiniai reikmenys.
 
Šalia pastato taip pat buvo sukonstruota aliuminio konstrukcijos pastogė 6,5 x 4 m ilgio, kurioje bus laikomas šios brigados greitosios medicinos pagalbos automobilis.
 
„Šios pastotės atsiradimas Ariogaloje be jokios abejonės reiškia tai, jog bus išgelbėta daug daugiau žmonių, kurių gyvybė pakimba ant plauko. Todėl savivaldybės skirtas finansavimas yra nepalyginamas su tuo, kiek žmonių mes nuo šiol galėsime padėti greičiau ir efektyviau. Esame pasiruošę atidaryti ir daugiau tokių pastočių, jei tik bus išreikšta iniciatyva, nes kuo platesnį GMP tinklą turėsime, tuo, manau, visi jausimės saugesni ir ramesni“, – apie naujos pastotės atidarymą Ariogaloje kalbėjo meras A. Nekrošius.
 
Anot jo, iki šiol greitosios medicinos pagalbos brigados budėjo tik Raseinių mieste esančioje pastotėje ir tai apsunkindavo tolimesnių vietovių pasiekiamumą. Nuo šiol Ariogaloje veikianti brigada padengs ne tik visą šios vietovės, bet ir dalį Kėdainių, Kauno rajono ir Jurbarko krašto teritorijos.