REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 27 d. 15:37

Architektūrinis konkursas P. Višinskio bibliotekos įėjimui atnaujinti

Šiauliai

Pa­gal pa­teik­tus ar­chi­tek­tū­ri­nio kon­kur­so pa­siū­ly­mus paaiš­kė­jo, kad LAS Šiau­lių sky­riaus na­riai pa­lan­kiau­siai įver­ti­no ar­chi­tek­to Vy­te­nio Ru­do­ko (Šiau­liai) idė­jas.

EtapliusŠaltinis: Savaitraštis „Etaplius“


268293

Metų pradžioje Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius Povilo Višinskio viešosios bibliotekos prašymu suorganizavo architektūrinį konkursą, kaip atnaujinti įėjimą į biblioteką, kad jis taptų patogesnis ir atitiktų šiandienos reikalavimus. Šią savaitę paaiškėjo idėjų konkurso nugalėtojai.

Trijų aukštų pastatas, kuriame įsikūrusi Šiaulių apskrities P. Višinskio biblioteka, Aušros alėjoje pabaigtas statyti 1977 m. pabaigoje. Šių rūmų projekto autorius – vyr. architektas Enrikas Tamoševičius, interjero klausimais konsultavo architektė Apolonija Nistelienė. Iškilmingas naujųjų rūmų atidarymas įvyko 1978 m. sausio 6 d.

1989 m. bibliotekai buvo suteiktas tautos šviesuolio, visuomenės ir kultūros veikėjo Povilo Višinskio vardas. 1990 m. biblioteką papuošė Vitolio Trušio sukurtas mozaikinis P. Višinskio portretas.

Architektė Ilona Vaznonienė.

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Šiaulių skyriaus valdybos pirmininko Daliaus Puzino teigimu, nors P. Višinskio bibliotekos pastatas yra sovietmečio laikų, jis suprojektuotas jaučiant modernizmo įtaką, todėl fasado niekas tikrai keisti neketina. Reikalas tas, kad viešosios bibliotekos įėjimas yra gana nepatogus: po rekonstrukcijos paaiškėjo, kad ant laiptų lyja, sninga, vyresnio amžiaus žmonėms gana sunku užlipti bibliotekos laiptais.

„Todėl bibliotekos vadovai išsakė norą rasti sprendimą, kaip būtų galima pastato laiptus uždengti. Be to, sprendžiamas ir lifto klausimas. Rekonstrukcijos metu buvo įrengtas keltuvas žmonėms su negalia, bet yra poreikis, kad bibliotekos lankytojas iš karto patektų į trečiąjį aukštą, o ne keliautų per visas patalpas ir keltųsi tarnybiniu vidiniu liftu. Rekonstrukcijos metu šis klausimas nebuvo išspręstas, to priežasčių mes nežinome“, – komentuoja D. Puzinas.

Architektas Laimonas Bogušas.

Todėl LAS Šiaulių skyrius paskelbė idėjų konkursą, kuriame pakviesti dalyvauti ne tik šiauliečiai architektai, bet ir kolegos iš Kauno, Klaipėdos.

„Architektai iš kito miesto juk gali pamatyti pastatą kitu rakursu. Mes pripratę prie bibliotekos pastato ir matome taip, kaip matome. Nevietiniai kūrėjai kardinaliai kitokius sprendimus ir pasiūlė. Ir tai labai smagu“, – sako D. Puzinas.

Architektai Li­nas Tu­lei­kis, Ka­ro­lis Pla­ta­kis, Kęs­tas Vaikš­no­ras.

Pagal pateiktus architektūrinio konkurso pasiūlymus paaiškėjo, kad LAS Šiaulių skyriaus nariai ir bibliotekos atstovai palankiausiai įvertino architekto Vytenio Rudoko (Šiauliai) idėjas. Antroje vietoje liko Ilona Vaznonienė (Šiauliai), trečioje – Linas Tuleikis, Karolis Platakis, Kęstas Vaikšnoras (Kaunas) ir ketvirtoje – Laimonas Bogušas (Klaipėda).

Pasak LAS Šiaulių skyriaus valdybos pirmininko, kol kas neaišku, kada konkurso idėjos bus įgyvendintos, tolesnius žingsnius žengs P. Višinskio bibliotekos administracija. Su visais architektų pasiūlymais galima susipažinti P. Višinskio bibliotekoje, administracija mielai išklausys ir bibliotekos lankytojų nuomonių.

„Etaplius“ informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA