PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gruodžio 8 d. 11:53

Ar visada parduodamo šokolado, druskos, cemento ir buitinių dujų balionuose kiekis atitinka nurodytą ant pakuotės?

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


22764

Lietuvos metrologijos inspekcijos (toliau – Inspekcija) inspektoriai šių metų II-III ketvirtį šalies prekybos centruose, degalinių parduotuvėse tikrino fasuotus maisto ir ne maisto produktus: saldainius bei šokoladą, druską, statybines medžiagas bei suskystintų buitinių dujų balionus.

Buvo tikrinama, ar saldainių bei šokolado, druskos, statybinių medžiagų pakuočių bei buitinių dujų balionų faktinis kiekis fasuotėse, dujų balionuose atitiko vardinius produkto kiekius nurodytus ant fasuočių, dujų balionų, įvertinti leistini prekių kiekio nuokrypiai, kurie nustatyti atitinkamuose norminiuose dokumentuose.

Pagal teisinės metrologijos reikalavimus taikomus fasuotoms prekėms jų vardinis kiekis nurodytas ant fasuotės turi atitikti fasuotėje esantį faktinį produkto kiekį su leistinu nuokrypiu. Vartotojas, pirkdamas fasuotą prekę, turi įsigyti tiek gryno produkto, kiek jo nurodyta fasuotos prekės etiketėje.

Buvo patikrinta 38 maisto ir 60 ne maisto gamintojų (fasuotojų) pardavimui tiekiančių fasuotas prekes – saldainių bei šokolado, druskos, statybinių medžiagų fasuotes bei buitinius dujų balionus. Iš viso patikrinta 9786 maisto gaminių fasuočių, iš kurių (4,5 proc.) ir 5026 ne maisto gaminių, iš kurių (12,2 proc.) tikrintų fasuočių neatitiko kiekio reikalavimų.

Patikrintos 27 saldainius bei šokoladą fasuojančios/tiekiančios įmonės, 5-se (18,5 proc.) nustatyti pažeidimai, 11 druską fasuojančių/tiekiančių įmonių, 1-je (9,1 proc.) nustatyti pažeidimai, 36 įmonės fasuojančios/tiekiančios statybines medžiagas, 9-iose (25,0 proc.) nustatyti pažeidimai; 24 suskystintas buitines dujas fasuojančios įmonės, 9-iose (37,5 proc.) nustatyti pažeidimai. Iš patikrintų 1108-ių dujų balionų 141-o (12,7 proc.) neigiami kiekio nuokrypiai viršijo leistinus.

Faktinio produkto kiekio neatitikimų nustatyta pas saldainius bei šokoladą fasuojančias/tiekiančias įmones: UAB „Palink“, UAB „Sakalas“, UAB „Granex distribution“ ir kt.; pas druskos tiekėją UAB „Imlitex“; pas įmones fasuojančias/tiekiančias statybines medžiagas: UAB „Srava“, UAB „BaltParma“, UAB „Rubinta ir Ko“, UAB „Silbeta“, UAB „Stimelit“; pas suskystintas buitines dujas fasuojančias įmones: UAB „INTER-GAZ LT“, UAB „Evirinos prekyba“, UAB „Naftos dujos“, UAB „DVS Topolis“, UAB „Dujotra“, UAB „Emsi“ ir kt.

Inspekcijos Šiaulių apskrities skyrius, tikrindamas maisto ir ne maisto produktus Šiaulių apskrityje, atliko 49 fasuotų prekių kiekio patikrinimus, kurių metu nustatė 21 pažeidimą (42,9 proc. nuo bendro patikrinimų skaičiaus).

Patikrinimų metu patikrintos 1047 saldainių bei šokolado pakuotės, pažeidimų nenustatyta, 275 druskos pakuotės, iš kurių (14,7 proc.) neatitiko kiekio reikalavimų, 315 statybinių medžiagų pakuotės, iš kurių (15,9 proc.) neatitiko kiekio reikalavimų ir 151 suskystintų buitinių dujų balionas, iš kurių (4,7 proc.) neatitiko kiekio reikalavimų.

Daugiausia kiekio neatitikimų nustatyta suskystintų buitinių dujų pildytojo UAB „JDC prekyba“. Iš patikrintų 132 buitinių dujų balionų, 22 balionai (21,2 proc.) neatitiko kiekio reikalavimų.

Šiaulių aps. patikrinus gamintojus UAB „Rūta“, kuri gamina ir fasuoja įv. konditerijos gaminius, AB „Akmenės cementas“, kuri gamina ir fasuoja cementą, kiekio reikalavimų pažeidimų nenustatyta.

Visoms prekybos įmonėms, kuriose nustatyti pažeidimai, duoti nurodymai išimti iš prekybos kiekio reikalavimų neatitinkančias maisto ir ne maisto pakuotes, buitinius dujų balionus. Pagal iš Šiaulių ir kitų Inspekcijos teritorinių padalinių apskrityse gautą ir apibendrintą informaciją apie nustatytus prekių kiekio neatitikimus prekybos įmonėse, atlikti patikrinimai pas gamintojus, kurie yra tiesiogiai atsakingi už jų gaminamų ir rinkai tiekiamų fasuotų prekių atitikimą kiekio reikalavimams. Jiems nurodyta pašalinti pažeidimus, surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, skirtos baudos.

Lietuvos metrologijos inspekcija, kaip teisinės metrologinės priežiūros institucija, vykdo visų gaminamų ir importuojamų fasuotų prekių kiekio kontrolę, kad būtų apgintas vartotojas nuo neteisingų matavimų padarinių ir užtikrintos vienodos sąlygos gamintojams konkuruoti.