PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Balandžio 15 d. 16:01

Ar visada ir visos pirštinės tinka prevencijai nuo koronaviruso?

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


126024

Dabar, COVID-19 pandemijos metu, visi žino, kad reguliarus rankų plovimas muilu ir vandeniu gali sumažinti koronavirusinės infekcijos plitimą. Tačiau pastarosiomis savaitėmis rankų higiena ėmė įgyti dar vieną pagreitį.

Prekybos centruose vis dažniau galite išvysti žmonių, kurie dėvi pirštines, siekdami apsisaugoti nuo galimos infekcijos. Jie naudoja pirštines kaip papildomą prevencinę priemonę. Pirštinės sukuria barjerą tarp rankų odos ir mikrobų ir taip padeda išvengti infekcijos – skamba pagrįstai, ar ne?

Tačiau Bremerferde (Žemutinė Saksonija) dirbantis terapeutas Markas Ganefeldas ne visai sutinka su tokia prevencija. Medikas „Twitter“ paskelbė įrašą, kuriame paaiškino, kodėl reikalingos guminės pirštinės ir kodėl nėra prasmės dėvėti paprastų.

Anot terapeuto, medicininės pirštinės turi porėtą struktūrą. Kasdien naudojant, jos tampa dar porėtesnės. Kasdieninėje medicinos praktikoje jos yra skirtos sumažinti didesnio tipo teršalų, patenkančių ant rankų, kiekį, pavyzdžiui, liečiantis su kūno skysčiais.

Bet ne viskas taip paprasta. Kadangi šiltoje, drėgnoje aplinkoje bakterijos dauginasi ypač intensyviai, rankas reikia dezinfekuoti prieš ir po pirštinių naudojimo. Pasak Marko Ganefeldo, remiantis statistika, mažiausiai 50 % sveikatos apsaugos darbuotojų pirštines dėvi neteisingai, o taip besielgiančių paprastų žmonių skaičius siekia apie 99 %. Todėl taip naudojamos pirštinės yra ne tik neveiksmingos, bet netgi gali pakenkti.

Be to, plastikas į aplinką išskiria daug daugiau mikroorganizmų nei oda. Todėl, jei nenorite tapti higieniška „kiaule“, terapeutas pataria naudoti pirštines ir kitas apsaugines priemones pagal jų instrukcijas.

https://zinoti.lt

zinotilt-logo-1.png