Ar galima pasitikėti paskolų palyginimų puslapiais?

Vilnius
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvoje veikiant daugiau nei pusšimčiui kredito bendrovių, savo nišą atrado ir jų pasiūlymų palyginimų portalai. Jų šiuo metu turbūt yra daugiau nei pačių bendrovių. Savo veiklą jie žinoma vykdo ne vien iš geros valios: kredito bendrovės moka solidžius komisinius už kiekvieną atvestą klientą. Todėl visi turintys galimybių pritraukti lankytojų ir potencialių skolininkų, skuba naudotis pelninga proga.

Tačiau kiekvienam norinčiam pasiskolinti turi kilti klausimas: ar galima tokiais paskolų palyginimų puslapiais pasitikėti? Ar tikrai kiekvienas iš jų pateikia naujausią ir klientui aktualiausią informaciją? Atlikus elementariausią analizę ir palyginus tokių puslapių pateiktą informaciją su kreditorių realiai taikomomis sąlygomis, galime drąsiai teigti, kad toli gražu ne visi portalai yra linkę padėti savo lankytojams.

Tik retas rekomendacijų puslapis pateikia realybę atitinkančią informaciją

Kredito bendrovės moka skirtingo dydžio komisinius mokesčius už jiems atvestus klientus. Dėl šios priežasties didžioji dalis paskolų rekomendacijų puslapių pateikia tik jiems pelningus ir didžiausius komisinius mokesčius siūlančius kreditorius. O tų, kurie apskritai nedalyvauja tokiose programose, rasti yra beveik neįmanoma.

Pavyzdžiui, nors Lietuvoje oficialiai registruoti daugiau nei pusšimtis kredito davėjų, kai kurie paskolų rekomendacijų puslapiai pateikia viso labo 2 ar 3 kreditorių pasiūlymus pasirinkimui. Jie neabejotinai yra pasirenkami priklausomai nuo komisinių mokesčių ir neatsižvelgiant į realias jų siūlomų paskolų sąlygas. Dažnu atveju net ir siūlomų paskolų sąlygomis nėra pateikiamos klientų įvertinimui. Nuo tokių rekomendacinių puslapių reikėtų laikytis kuo atokiau, nes čia pateikiama informacija yra labai šališka, retai atnaujinama ir net nebūtinai atitinka realybės.

Kaip atpažinti kokybišką paskolų palyginimų puslapį?

Tai nereiškia, kad nėra nė vieno naudingo ir tinkamą informaciją pateikiančio paskolų palyginimo puslapio. Netgi galima išskirti kelis kriterijus, pagal kuriuos galima atpažinti ar paskolų palyginimų puslapis yra kokybiškas it teikia naudą lankytojams, ar yra tik eilinis, aukščiau minėtas pasipelnyti siekiantis internetinis puslapis.

Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokia informacija yra pateikiama lankytojams bei kiek kredito bendrovių yra lyginamos tarpusavyje. Jei jūs matote tik kelias kredito bendroves ir jums nėra pateikiama jokia realia informacija, tokį paskolų palyginimų puslapį galite apeiti.

Šiek tiek kokybiškesni tokio pobūdžio puslapiai siūlo bent kelis greitųjų kreditų (ar kitų ieškomų paskolų tipų) pasiūlymus bei pateikia esminę informaciją apie pasiūlymus: palūkanų normą, kitas svarbiausias sutarties sąlygas. Tokiais palyginimais galite pasitikėti labiau, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį į pateiktą informaciją atnaujinimo datą. Jei tokia data nėra pateikta, tuomet informaciją patikrinti ir palyginti jums reikės patiems. Turint omenyje kaip dažnai keičiasi kreditorių siūlomos paskolų sąlygos, norėdami pilnai pasikliausti kreditų palyginimų ir rekomendacijų puslapiu, turėtumėte būti tikri, kad pateika informacija yra naujausia.

Šiuo metu geriausi paskolų palyginimų ir rekomendacijų puslapiai pateikia bent kelioliką kredito pasiūlymą nepriklauso nuo ieškomos paskolos tipo. Nesvarbu ar ieškote greitojo kredito, paskolos internetu, refinansavimo ar kitos rūšies paskolos, kokybiškas paskolų palyginimų puslapis jums turėtų pateikti maksimalų pasiūlymų palyginimo skaičių. Tokių puslapių yra vienetai, bet geriausias kokybiško rekomendacijų puslapio pavyzdys yra Visi Kreditai, kuris atitinka visus mūsų straipsnyje iškeltus standartus.

Jame galite rasti reikšmingą dalį visų Lietuvoje veikiančių kredito įmonių pasiūlymų palyginimą, bet ir detalią informaciją apie juos. Palūkanų norma, paskolos suma, terminai, privalumai ir trūkumai bendrai – visai tai yra pateikta lengvai prieinamoje formoje. Pateikta paskutinė informacijos atnaujinimo data taip pat suteikia solidumo vertinant pateiktų faktų realybės atitikimą.

Esant poreikiui susipažinti su kiekvieno kreditoriaus pasiūlymų detaliau, tą galite padaryti vos vieno mygtuko spustelėjimu. Nesvarbu kokios paskolos ieškote – greitojo kredito, refinansavimo ar autolizingo – minėtas puslapis išsiskiria savo pateikiamos informacijos kiekiu ir jos detalumu.

Kreditų palyginimų puslapiai negali garantuoti ramybės

Nesvarbu kokia kokybe pasižymi kreditų palyginimų puslapiai, bet jie negali garantuoti ramaus gyvenimo, kai kalbame apie parašą ant paskolos sutarties. Kreditoriai savo pasiūlymus atnaujina ir keičia nuolatos, todėl net ir geriausi paskolų palyginimų puslapiai gali nespėti į tai reaguoti laiku.

Todėl tokius puslapius reikėtų traktuoti tik kaip pagalbininkus. Galiausiai, jums vis tiek reikės perskaityti paskolos sutartį ir susipažinti su ten numatytomis sąlygomis dėl jau minėtų priežasčių. Nepasikliaukite kreditų palyginimų puslapiais aklai. Naudokite juos kaip darbą palengvinančius įrankius, tačiau visada informaciją sutikrinkite ir vadovaukitės tik kreditų bendrovių svetainėse pateikta informacija.

Jei neturite laiko kruopščiam informacijos rinkimui ir lyginimui, atminkite, kad visuomet galite paskambinti pasirinkto kreditoriaus nurodytais kontaktais. Susisiekę su bendrovės atstovais (tą galite padaryti paskambinę telefonu arba parašę el. laišką nurodytu el. paštu), galite jiems užduoti bet kokius klausimus ir taip patikrinti kreditų palyginimų puslapiuose pateiktų faktų teisingumą.

Remiamas turinys