PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Gruodžio 22 d. 17:45

Ar dar ilgai jausitės nelaimingi?

Šiauliai

Freepik nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


111203

Štai septyni įpročiai, padėsiantys jaustis laimingesniems. Galbūt jų laikymasis galėtų tapti Naujųjų metų rezoliucija? Nors kam tie Naujieji metai – pradėkime nuo rytojaus.

1. Kiekvieną dieną tyloje praleiskite bent pusvalandį

Mokykloje, darbe, autobuse ar parduotuvėje – mūsų smegenys nuolatos įtemptos. Joms reikia pertraukėlės. Idealus variantas – pusvalandis tyloje, nieko per daug negalvojant. Tokia pertraukėlė pravers, kai trūksta energijos, kai viskas atrodo nusibodę. Na, o pertraukėlei einant į pabaigą, pabandykite pasidžiaugti jus supančia aplinka ir pagalvoti, už ką esate dėkingi. Atminkite: net jei diena pasitaikė ne iš maloniųjų, visuomet yra už ką dėkoti. Pamatysite – iš karto pasijusite laimingesni.

2. Nusiimkite rimtuolio kaukę

Klystate jūs, klysta aplinkiniai – klysta visi, tad nebūkite sau pernelyg griežti, ribokite savikritiką ir neteiskite kitų. Apsijuokti nėra smagu, tačiau jaudintis verta tik dėl to, kas mūsų gyvenimui turės įtakos po 3–5 metų. Kai taip mąstysite, kasdieniai nesusipratimai nebeatims gyvenimo džiaugsmo. Jūs neprivalote ir negalite visuomet būti neklystantys ir teisingi.

3. Jums nereikia laimėti kiekvieno ginčo

Ech, kaip smagu tarti paskutinį žodį, matyti aplinkinių susižavėjusius žvilgsnius – koks protingas, koks sumanus. Verčiau susilaikykite nuo šios puikybės ir pabandykite nors kartą padėti laimėti ginčą savo oponentui. Galbūt tuomet ginčas virs prasmingu, abi puses praturtinsiančiu pokalbiu.

4. Praleiskite daugiau laiko su senjorais ir vaikais

Būtent šios dvi žmonių grupės turi ypatingą požiūrį į gyvenimą. Senjorai nestokoja patirties ir išminties, tad į daugelį mūsų kasdienių problemų žiūri su šypsena. Žino – viskas praeina. To verta pasimokyti. Vaikai priešingai – yra naivūs dėl savo nepatyrimo, tad moka nuoširdžiai džiaugtis, nelaiko nuoskaudų. Tai – vėlgi vertinga pamoka suaugusiesiems.

5. Atsikratykite įpročio liežuvauti

Liežuvavimas – bjaurus įprotis, kuris jūsų gyvenimui nesuteikia jokios prasmės. Jeigu galvojate, kad, aptarę su kaimyne nebūtas Marytės ir jos vyro problemas, jausitės puikiai, labai klystate. Kol tuščiai liežuvaujate, Marytė veikiausiai skaito geras knygas arba kvėpuoja grynu oru miške ir iš tiesų jaučiasi puikiai.

6. Gerkite daugiau vandens

Tai – patarimas, kurį girdime taip dažnai, tačiau ar juo pasinaudojame? Jeigu jaučiatės nusivylę, nelaimingi, išgerkite stiklinę vandens. Lėtai, neskubėdami. Pamatysite, nuotaika kaipmat pasitaisys, pasijusite švaresni ir šviesesni.

7. Atsikelkite, apsirenkite ir eikite

Būna dienų, kai norisi tiesiog gulėti po antklode, niekam nesirodyti ir su niekuo nebendrauti. Kad ir kaip stipriai viliotų ši letarginė būsena, ji atneš daugiau žalos negu naudos – galite ilgam įklimpti į liūdesio ir apatijos duobę. Tad verčiau kelkitės, apsirenkite ir eikite. Kur? Kur tik įmanoma: aplankyti draugų, pasivaikščioti su šunimi, nusipirkti pomidorų padažo į parduotuvę. Judėjimas padės atgauti ūpą.

„Etaplius“ informacija