PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 18 d. 16:36

Aptartos prevencinės priemonės ir pasirengimas maudymosi sezonui

Kretinga

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


34905

Vykusiame Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (toliau – ESK) posėdyje aptartos prevencinės priemonės prieš sausos žolės, šiaudų ir ražienų deginimą, kaip išvengti miškų ir durpynų gaisrų, pasirengimas artėjančiam maudymosi sezonui.

Posėdyje dalyvavo ESK nariai, seniūnijų seniūnai, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio, UAB „Durpeta“ Kalniškių durpyno, Klaipėdos RAAD Kretingos rajono agentūros, Klaipėdos APGV Kretingos PGT, Klaipėdos AVPK Kretingos r. PK atstovai ir Savivaldybės administracijos atsakingi specialistai.

Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė trumpai supažindino, kokios numatytos prevencinės priemonės, kad būtų išvengta žolės, šiaudų, ražienų deginimo bei kaip pasiruošta galimų gaisrų miškuose ir durpynuose gesinimui. Vedėja pristatė aplinkos apsaugos reikalavimus, apie sauso žolės ir kitų atliekų deginimo žalą, už tai gresiančias administracines nuobaudas, numatytas Administracinių nusižengimų kodekse. Svarbi informacija gyventojams bus viešinama išplatinant atmintinę „Nedeginkime sausos žolės“ per seniūnijas, švietimo įstaigas ir Savivaldybės interneto svetainėje www.kretinga.lt skyrelyje „Civilinė sauga“. Pristatydama Kretingos rajono savivaldybės prevencinių priemonių žolės, šiaudų ir ražienų deginimui išvengti bei miškų ir durpynų gaisrų gesinimo planą 2018 m., vedėja paminėjo, kad į jį įtrauktas punktas į bendrus reidus įtraukti Kretingos šaulių 305 kuopos narius bei KASP 306 kuopos savanorius kariškius.

Klaipėdos APGV Kretingos PGT viršininkas Eugenijus Bertašius pasidžiaugė, kad analizuojant kelerių metų statistiką, gaisringumas mūsų rajone yra mažiausias. Šiais metais rajone užregistruoti 6 gaisrai atvirose teritorijose, iš jų: 3 – žolės gaisrai, 2 – degė šiukšlės, 1 kartą degė miško paklotė. Jis konstatavo, kad pavojingiausios yra sodų bendrijos, todėl bus skiriamas didesnis dėmesys joms. Jau aplankytos sodų bendrijos „Rasa“, „Paupis“, „Medvalakis“, tačiau pažeidimų nenustatyta.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vyr. miškininkas l. e. regioninio padalinio viršininko pareigas Sigitas Kupšys informavo, kad sezonui jų padalinys ruošiasi kiekvienais metai, todėl jau parengtas 2018 m. gaisrų prevencinių priemonių planas, sudarytas operatyvinis gaisrų gesinimo planas, suformuotos priešgaisrinės ir rezervinės komandos, patikrintos stebėjimo kameros, paruošta technika, apmokyti žmonės.

UAB „Durpeta“ Kalniškių durpyno viršininkė Ingrida Daračienė kalbėjo, kad durpyno teritorija yra uždara, pašaliniams įeiti draudžiama, tai sustiprina saugumą. Ji patvirtino, kad šiam laikotarpiui pasirengta, darbai jau vyksta, atnaujintas gesinimo inventorius, patikrinti gesintuvai, patikrinti privažiavimai prie vandens telkinių.

Klaipėdos RAAD Kretingos rajono agentūros vedėjas Ričardas Kašėta teigė, kad kiekvienais metais yra organizuojami reidai ir jau kartu su Klaipėdos APGV Kretingos PGT atstovais buvo apvažiuota dauguma rajono teritorijų, tačiau žolės deginimo neužfiksuota.

Bendru sutarimu visos institucijos pritarė tam, kad imtis visų įmanomų prevencijos priemonių ir paskelbti akciją prieš žolės deginimą.

Kalbėta ir apie pasiruošimą artėjančiam maudymosi sezonui, kuris prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d. Pristatytos rajono gyventojų pamėgtos maudymosi vietos, jose atliekami keturis kartus per sezoną vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai, kurie skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje www.kretinga.lt skyrelyje „Sanitarija“. Paprašyta seniūnijų seniūnų paplūdimiuose palaikyti tvarką, nušienauti žolę, išvežti šiukšles, sutvarkyti priėjimus prie maudyklų, išvalyti maudyklų dugną, pastatyti stendus ir juose pakabinti aktualią informaciją. Vedėja Rasmina Beniušienė akcentavo švietėjišką veiklą švietimo įstaigose, seniūnijų bendruomenėse apie saugų elgesį prie vandens telkinių, laikymąsi patvirtintų Žmonių gyvybės apsaugos vandens telkiniuose ir ant ledo taisyklių, kas galėtų sumažinti rajono vandens telkiniuose nuskendusių asmenų skaičių.

Kretingos rajono savivaldybės informacija