Aptartos naujos kultūrinės iniciatyvos

Aptartos naujos kultūrinės iniciatyvos
Neringa
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Neringos savivaldybės inf.

Neringoje gimusi ir augusi operos solistė Lauryna Bendžiūnaitė į gimtąjį kraštą ir vėl grįžta su lauktuvėmis.

 

Praėjusiais metais Lietuvos kultūros sostinės titulą nešusi Neringa džiugino ne viena išskirtine iniciatyva, o vienu ryškiausiu kultūriniu įvykiu tapo G. F. Händelio operos „Acis ir Galatėja“ premjera. Netikėtoje erdvėje – Neringos gimnazijos sporto salėje įvykusi opera – L. Bendžiūnaitės dovana savo gimtajam kraštui. Būtent jos iniciatyva ir pastangomis praėjusiais metais į Neringą buvo sukviesti pasaulinio garso kūrėjai, o garsas apie išskirtinę premjerą aidi iki šių dienų.

 

Galatėjos vaidmenį atlikusi L. Bendžiūnaitė su naujomis ir išskirtinėmis idėjomis į Neringą grįžo ir šiais metais. Pirmasis jų aptarimas jau įvyko Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio kabinete. Dalyvaujant Neringos savivaldybės, meno mokyklos ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ atstovams aptartos galimybės gražiausiame Baltijos pajūrio kurorte įgyvendinti du ambicingus projektus. Jau artėjančiais 2023-aisiais metais kartu su Neringos gimnazija ir meno mokykla planuojama įgyvendinti kultūrinės edukacijos projektą, kuriame padedant profesionaliems kūrėjams minėtų švietimo įstaigų ugdytiniai kurtų operą.  Kaip kalbėta susitikimo metu, operiniame kultūrinės edukacijos projekte galėtų dalyvauti ne tik jaunieji Neringos gyventojai, bet ir regiono savivaldybių ugdymo įstaigų mokiniai ar kurorte besisvečiuojantis jaunimas. Kartu su pasaulinio garso atlikėjais dar vieną operinį projektą planuojama pristatyti 2024-aisiais metais, kuomet bus atvertos modernizuoto Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ erdvės.

 

Meras Darius Jasaitis džiaugiasi, kad Neringos – Lietuvos kultūros sostinės metais užsimezgę saitai išliko tvirti, o jų dėka kurortas galės nustebinti dar ne vienu išskirtiniu kultūriniu įvykiu. Žinoma, labiausiai džiugina, kuomet į savo gimtuosius namus su dovanomis savo bendruomenei sugrįžta po pasaulį pasklidę talentingi neringiškiai. 

Redakcija rekomenduoja