Aptarti ukrainiečių apgyvendinimo klausimai Radviliškio rajone

Aptarti ukrainiečių apgyvendinimo klausimai Radviliškio rajone
Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Radviliškio rajono savivaldybės inf.

Rugsėjo 20 dieną, antradienį, Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje vyko pasitarimas dėl ukrainiečių apgyvendinimo Radviliškio rajone. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos vadovai, mero patarėjas, Socialinės paramos, Švietimo ir sporto bei Žemės ūkio skyrių vedėjai.

Atšalus orams prognozuojamas didelis nuo karo bėgančių ukrainiečių srautas. Todėl dar praėjusią savaitę vykusiame pasitarime Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija teiravosi apie galimybes ukrainiečius apgyvendinti Radviliškio rajone. Kaip potencialūs apgyvendinimo objektai yra numatytos dvi neveikiančios rajono mokyklos Šaukote ir Pakalniškiuose.

Šiuo metu mokyklos intensyviai ruošiamos apgyvendinimui – tvarkomos patalpos ir aplinka, užtikrinamas patalpų šildymas. Išlaidas už komunalines paslaugas įsipareigoja padengti Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Kitais apgyvendinimui būtinais daiktais – baldais, patalyne, indais ir maistu – pasirūpins Pabėgėlių priėmimo centras. Radviliškio rajono savivaldybė prisidės koordinuojant apgyvendinimą, patalpų priežiūrą, viešosios tvarkos užtikrinimą ir sprendžiant kitas iškilusias problemas.