PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Sausio 31 d. 11:19

Aptarti Šventosios uosto atstatymo ir krantotvarkos klausimai

Klaipėda

ve.lt nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


27832

Ketvirtadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas dalyvavo Vilniuje, Vyriausybėje vykusiame Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičioorganizuotame pasitarime dėl Šventosios uosto atstatymo. Šiame pasitarime tai pat dalyvavo susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus, Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų atstovai.

„Pasitarimo metu kalbėjome apie galimybę įgyvendinti Šventosios uosto atstatymo antrąjį etapą, tai yra, įrengti šioje teritorijoje žvejams reikalingą infrastruktūrą – pastatyti žvejų laivų ir įrangos ir laikymo patalpas, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles ir kt.“, – sakė meras.

Pasak Š. Vaitkaus, yra galimybė Šventosios uosto statybos antrojo etapo darbus finansuoti europinėmis lėšomis, tačiau paraišką ES finansavimui minėtoms reikmėms gauti gali teikti tik Savivaldybė. „Todėl pasitarimo metu sutarta ieškoti teisinių galimybių, kaip Šventosios uostą perduoti panaudos teise valdyti Palangos miesto savivaldybei. Jei šis uostas būtų perduotas Palangos miesto savivaldybei, galėtume iki birželio pateikti paraišką ES, ir, gavus lėšų, prasidėtų Šventosios uosto atgimimas. Be abejonės, uosto atstatymo darbai būtų vykdomi etapais ir užtruktų keletą metų“, – sakė Š. Vaitkus.

Vyriausybėje vykusio pasitarimo metu pritarta, kad siekiant įgyvendinti Vyriausybės programos nuostatą, jog „Žemės ūkio ministerija imsis realių veiksmų, skirtų įkurti veikiantį žvejybai, pramogoms bei turizmui pritaikytą nedidelį, efektyvų Šventosios uostą“, ir sudaryti galimybę tuo tikslu panaudoti lėšas iš Lietuvos žuvininkystės sektoriaus veiksmų programos, tikslinga inicijuoti teisės aktų dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto perdavimo Palangos m. savivaldybei pakeitimo projektų parengimą. Taip pat konstatuota, jog yra tikslinga Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupei kartu su Susisiekimo ministerija skubos tvarka išnagrinėti, kokius teisės aktus būtina priimti, kad būtų įgyvendinti šie pasiūlymai (be kita ko, dėl galimybės priimti Vyriausybės nutarimą dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto turto perdavimo Palangos m. savivaldybei patikėjimo teise valstybės deleguotai funkcijai vykdyti), ir pateikti išvadas Vyriausybės kancleriui, o Susisiekimo ministerijai kartu su kitomis suinteresuotomis institucijomis – parengti ir pateikti Vyriausybei atitinkamų teisės aktų projektus.

Penktadienį meras Š. Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, Savivaldybės tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Želvys, Savivaldybės ekologė Reda Kairienė ir miestą prižiūrinčios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus lankėsi Aplinkos ministerijoje bei su viceministru Martynu Norbutu aptarė Palangos miesto paplūdimių tvarkymo darbų klausimus.

Palangos atstovai viceministrą informavo apie esamą situaciją – stipriai eroduojantį krantą šiauriau Palangos tilto – bei paprašė Aplinkos ministeriją kuo skubiau spręsti iškilusias problemas, kad Baltijos jūros krantas būtų stabilizuotas.

Palangos miesto savivaldybės atstovai penktadienį taip pat apsilankė Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adnevtur“, kur Palangos turizmo informacijos centras kartu miesto turizmo srities atstovais pristatė ir mūsų kurortą.

Palangos savivaldybės informacija