Aptarti Gaisrų prevencijos programos rezultatai

410028121_747662277395749_1056976578168220741_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis susitikime su Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Marijampolės priešgaisrinės apsaugos tarnybos specialistais bei Marijampolės savivaldybės seniūnijų vadovais aptarė „Gaisrų prevencijos Marijampolės savivaldybėje 2021–2023 metų programos“ priemonių plano vykdymą bei atnaujinimą.

Vertindamas pasiektus rezultatus, K. Podolskis džiaugėsi, kad Gaisrų prevencijos programos įgyvendinimas pasiteisino: „Prieš keletą metų būtent Marijampolės savivaldybė pirma iš aplinkinių savivaldybių pradėjo įgyvendinti tokią programą.

Per trejus programos įgyvendinimo metus gaisrinės saugos specialistai kartu su Marijampolės seniūnijų darbuotojais atliko didelį darbą. Vyko įvairios prevencinės akcijos, skaitytos paskaitos apie priešgaisrinę saugą, gyventojams teiktos individualios konsultacijos, dalinta informacinė medžiaga, organizuoti mokymai, dalinti dūmų detektoriai ir įgyvendintos kitos gaisrų prevencijos programoje numatytos priemonės.

Aktyvi  švietėjiška veikla, glaudus Marijampolės seniūnijų bei priešgaisrinių tarnybų specialistų bendradarbiavimas leido sumažinti skaudžių nelaimių skaičių mūsų savivaldybėje. Todėl matydami teigiamą gaisrų prevencijos programos naudą pradėjome jos atnaujinimo procesą, taigi ir toliau rūpinsimės, kad Marijampolės savivaldybės gyventojai būtų tinkamai informuoti apie priešgaisrinę saugą, o atsitikus nelaimei žinotų kaip elgtis“. 

Be minėtų priemonių, ugniagesiai sudarinėja probleminių būstų sąrašus ir stebi juos atidžiau, kartu su Savivaldybės specialistais užtikrina gerą patekimą prie vandens tvenkinių, kurie yra svarbūs pasipildyti vandens gaisro metu. Pastaraisiais metais Savivaldybės administracija organizavo 3 tvenkinių valymo darbus.

Priešgaisrinės apsaugos specialistai sutaria, kad Marijampolės savivaldybėje 2021–2023 m. įgyvendinta Gaisrų prevencijos programa davė teigiamų rezultatų, tačiau kartu pabrėžia, kad gyventojams vis dar trūksta žinių apie gaisro kilimo priežastis, taip pat neretai žmonės neįvertina, koks pavojingas gali būti iš pažiūros nereikšmingas dalykas. Dažnas gyventojas prisipažįsta, kad dūmų detektorius vis dar laiko supakuotus spintoje, nes vis neprisiruošia jų sumontuoti, nors būtent detektoriaus signalas gali išgelbėti gyvybę.