Aptartas Lazdijų rajono savivaldybės bendradarbiavimas su Lietuvos probacijos tarnyba

resize_1056x660_dsc07512
Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus viršininkė Aistė Pušinaitytė bei Probacijos tarnybos atstovės – specialistė Jurgita Pociukonytė, vyriausioji specialistė Jurga Vaišnienė, vyriausioji specialistė Laima Bradšaujienė Lazdijų rajono savivaldybėje susitiko su seniūnais ir Socialinės paramos skyriaus darbuotojais.

Susitikimo metu pristatyta Probacijos tarnybos veikla bei bendradarbiavimo su rajono savivaldybe galimybės.

Probacija – tai alternatyva paskirtai laisvės atėmimo bausmei – bausmės vykdymo atidėjimas ir lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigų. Probacijos tikslas yra užtikrinti veiksmingą probuojamųjų asmenų resocializaciją.

A. Pušinaitytė pradėjo susitikimą informuodama susirinkusius apie tarnybos darbo specifiką ir pobūdį, stebimus asmenis. Informavo, kad iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 14 tūkst. asmenų, kuriuos prižiūri Probacijos tarnyba. Iš jų 6 proc. gyvena Lazdijų rajono savivaldybėje. Gera žinia, kad nepilnamečių probuojamųjų rajono savivaldybėje šiuo metu nėra. 84 rajono gyventojams yra pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas naudotis specialia teise, teise vairuoti kelių transporto priemones, 13 – paskirta laisvės apribojimo bausmė, 2 gyventojai atlieka viešuosius darbus, 13 nuteistų asmenų bausmės vykdymas atidėtas, 3 asmenys lygtinai paleisti iš įkalinimo įstaigų, 4 asmenims taikytos baudžiamojo ir auklėjamojo poveikio priemonės. Viso registre šiuo metu yra 35 asmenys.

900 probuojamųjų asmenų Lietuvoje yra stebimi elektroninėmis stebėjimo priemonėmis, t. y. nešioja apykoję. Lazdijų rajone tokių asmenų yra 6.

Probacijos tarnyba turi net 500 socialinių partnerių visoje Lietuvoje. Lazdijų rajone su šia tarnyba aktyviausiai bendradarbiauja seniūnijos, policijos komisariatas, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius, Užimtumo tarnyba.