Aptarta virusinių susirgimų ir skiepų situacija rajone: gyventojai neturėtų likti abejingi

Aptarta virusinių susirgimų ir skiepų situacija rajone: gyventojai neturėtų likti abejingi
Lazdijai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Vykusiame Lazdijų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje aptarta ir COVID-19 susirgimų statistika rajone bei rekomendacijos dėl skiepų.

Lazdijų rajono savivaldybės pirminės sveikatos  priežiūros centro direktorė  Aušra Dainauskienė  informavo, jog šiuo metu nustatomi Covid-19 susirgimai yra lengvi, simptomai, panašūs į peršalimo ar gripo, greitai išnykstantys.

 Į rajono gydymo įstaigas dažniau kreipiasi  dirbantys gyventojai, kuriems reikia nedarbingumo pažymėjimo.

Šiuo metu ligą pacientai nusistatyti gali tik greitaisiais testais – PGR tyrimas rajone kol kas neatliekamas. PGR testus atlieka didžiųjų miestų SAM paskirtos gydymo įstaigos.

Ligoniai, kurie apie savo susirgimą šeimos gydytoją informuoja telefonu, privalo nufotografuoti ir atsiųsti greitojo testo rodmenis. Šiuo atveju diagnozė į ligos lapą bus įrašyta kaip nepatikslinta. Tačiau, jei žmogus planuoja keliauti į užsienį, yra dirbantis ar dėl kitų priežasčių jam gali prireikti įrodymų, kad yra persirgęs Covid-19 ir skiepytis papildomai jam nereikia, privalo kreiptis pas savo šeimos gydytoją, kur jam bus padarytas testas, kad  būtų įrašyta patikslinta diagnozė.

Aušra Dainauskienė informavo, kad tiems gyventojams, kurie yra persirgę koronavirusine infekcija šiais metais, galimai – Omikron atmaina, 6 mėn. skiepytis nereikia.

Pasak jos, populiariausia šiuo metu  yra gripo vakcina. Senjorams, sulaukusiems 65 ir daugiau metų, rizikos grupės asmenims – nėščiosioms, cukriniu diabetu, kitomis lėtinėmis ligomis sergantiesiems ji yra nemokama. Kiti gyventojai privalo susimokėti. Kaina nedidelė – apie 10 eurų.

Ji akcentavo, kad gripo ir Covid-19 skiepus turi skirti ne mažesnis kaip 3 savaičių intervalas. Tai reiškia, kad pasiskiepijus viena vakcina, kita galima skiepytis ne anksčiau nei po trijų savaičių.

Iki šiol rajone norinčiųjų skiepytis nuo Covid-19 yra vienetai. Jei darbo kolektyve ar šeimoje susidarytų grupė, norinti pasiskiepyti, apie tai turi būti informuotas šeimos gydytojas, kuris užsakytų vakciną. Vienam gyventojui kol kad pasiskiepyti nuo Covid-19 negalima – pakuotėje yra 6 dozės vakcinos ir jos turi būti iškart sunaudojamos.

Direktorė akcentavo, kad virusinių susirgimų sezonas artėja. Gyventojai neturėtų numoti ranka ir ateiti pasiskiepyti nuo gripo, kuris gali būti toks pats klastingas ir pavojingas gyvybei kaip ir Covid-19.