Aktualijos | 4 MIN.

Aptarta būsima Šiaulių arenos koncesijos sutartis bei gyventojų saugumas

Reporteris Brigita
2021 m. gegužės 26 d. 09:56
arena-39155.jpg

Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijos metu buvo aptartas pasirengimas naujai Šiaulių arenos koncesijos sutarčiai. Taip pat, informuota apie savivaldos ir ugniagesių bendradarbiavimą, užtikrinant gyventojų saugumą.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pristatė informaciją apie pasirengimą naujai Šiaulių arenos koncesijos sutarčiai. Šiuo metu galiojančios sutarties pabaiga numatyta 2022 m. gruodį, tačiau Savivaldybė imasi veiksmų jau dabar, kadangi koncesijos procesas yra ilgas ir sudėtingas. Jau šią savaitę prasideda konsultacijos dėl pastato įrengimo ir techninės būklės.  Planuojamos konsultacijos su potencialiais koncesijos dalyviais, kad išsiaiškinti kuo daugiau kylančių klausimų. Taip pat, numatomos ir teisinių konsultacijų pirkimas, kurios apima konkursinių dokumentų paruošimą, konkurso organizavimą, derybas su būsimais koncesininkais.

2018 m. Šiaulių miesto savivaldybės taryba panaikino galimybę koncesiją pratęsti be konkurso, todėl šiandien turima palankesnė teisinė galimybė išrinkti tinkamiausią nugalėtoją naujam laikotarpiui. Didžiausias lūkestis, ko tikimasi ir siekiama – miesto finansinės naštos sumažinimas. Pasak Antano Bartulio, koncesijos mokestis ilgą laiką siekė 215 000 eurų per metus, tačiau yra pavyzdžių, kai miestai už arenos valdymą operatoriams nemoka arba negi gauna pajamų į biudžetą.

„Kreipiamės į miesto bendruomenę ir prašome teikti pasiūlymus, kaip būtų galima šį pastatą geriau išnaudoti ir kokių lūkesčių yra tikimasi“, – teigė Antanas Bartulis.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius kviečia tokia veikla užsiimančias bendroves iš Lietuvos ir užsienio aktyviai dalyvauti renkant naują Šiaulių arenos valdytoją.

*****************

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Gražvidas Butkus pasidžiaugė, kad Šiaulių miesto savivaldybė pripažinta viena iš saugiausių. Nerimą kelia tik gana didelis gaisrų pavojaus lygis apleistuose, gyvenimui nepritaikytuose pastatuose. Pandemijos laikotarpiu ugniagesiams yra sunkiau užfiksuoti visas grėsmę keliančias vietas, todėl prašoma gyventojų, kad pastebėjus tokią aplinką, kur potencialiai gali kilti gaisras ar kita nelaimė, kiek galima greičiau būtų informuotos specialiosios tarnybos.

„Socialiniai partneriai pastebi ir informuoja mus, tad esant būtinybei patys nuvykstame, pakonsultuojame ir įrengiame dūmų detektorius“, – komentavo Gražvidas Butkus. Pavaduotojas pabrėžia, kad įrengtus dūmų detektorius reikia prižiūrėti, valyti dulkes, pakeisti elementus, kad kilus gaisrui jie suveiktų

Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba nuolat bendradarbiauja su miesto socialiniais darbuotojais, kurie teikia paslaugas senyvo amžiaus gyventojams, asmenims, turintiems negalią, šeimoms, patiriančioms socialinę riziką, stokojančioms socialinių įgūdžių. Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos Ramutės Pilypienės, per metus socialinės paslaugos yra teikiamos daugiau nei 600 šeimų.  Vykstant pas jas keletą kartų per savaitę, socialiniai darbuotojai padeda ne tik susitvarkyti, pasirūpinti būtiniausiomis reikmėmis, bet ir pastebi grėsmes, dėl kurių gali kilti gaisras. Tokiu atveju, skubos tvarka informuojami atsakingi asmenys ir stengiamasi užkirsti kelią nelaimėms. Kai priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai vyksta įrengti dūmų detektorių, juos kartais lydi ir socialiniai darbuotojai. Pamatę pažįstamus darbuotojus, gyventojai noriau sutinka, kad pas juos būtų įrengti signalizatoriai, išklauso ugniagesių patarimus.

Daug vienišų ar vyresnio amžiaus asmenų nesinaudoja socialinėmis paslaugomis, tad jų artimieji kviečiami nelikti abejingais ir pastebėjus nesaugiomis sąlygomis gyvenančius žmones – informuoti Socialinių paslaugų skyrių ar ugniagesius.

„Prašome tos gražios bendrystės, kaimynystės atveju, matydami, kad žmogui reikia pagalbos ar pastebint nesaugią aplinką, kreiptis, nes visada esame atviri skambučiams ir kartu su paslaugų tiekėjais, ranka rankon, šias problemas išsprendžiame“, – teigė Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pilypienė.

 


Lietuva
Darbo užmokesčio skaidrumo pokyčiai jau artėja: darbdaviams rekomenduojama ruoštis iš anksto
Siekdama užtikrinti darbo užmokesčio skaidrumą ir mažinti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumą už tokį patį ar vienodos vertės darbą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pateikė Lietuvos Respublikos Vyriausybei įstatymų projektus, kuriais įgyvendinama Europos Sąjungos direktyva dėl skaidraus darbo užmokesčio. Numatoma, kad šie pakeitimai įsigalios nuo 2026 m. birželio 7 d.
Politika | 4 MIN.
0
Pakruojis
Lietuva
Išskirtiniai linkėjimai ir sveikinimai pasiekė Naujajį Džersį! Čia gyvenanti lietuvė Rozalina (Rožė) Šomkaitė kitą savaitę švęs 101-ąjį gimtadienį, todėl šia proga Užsienio reikalų ministro Kęstučio Budrio sveikinimą įteikė generalinis konsulas Dovydas Špokauskas. Norime drauge pasveikinti ir pasidžiaugti, kadangi R. Šomkaitė yra kilusi iš Gataučių kaimo, Linkuvos seniūnijos, Pakruojo rajono!
Veidai | 2 MIN.
0
Darbo santykių nutraukimas – jautrus procesas, dažnai keliantis ne tik praktinių, bet ir emocinių klausimų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena pagrindinius aspektus, kuriuos darbuotojai turėtų žinoti gavę įspėjimą apie atleidimą, ir atkreipia dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Dėl švelnaus skonio ir lengvo pritaikymo kasdienėje virtuvėje vištiena jau seniai yra vienas populiariausių mėsos pasirinkimų tarp lietuvių. Ji vertinama ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl to, kad yra lengvai virškinama, joje yra gausu baltymų. Pasak prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Lukos Lesauskaitė-Remeikės, vištieną lietuviai vertina, o kasdieniuose pirkinių krepšeliuose ji pastebima visais sezonais.
Lietuva | 4 MIN.
0
Vasario septintoji – 38-oji metų diena (šeštoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 328 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0

Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Darbo santykių nutraukimas – jautrus procesas, dažnai keliantis ne tik praktinių, bet ir emocinių klausimų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena pagrindinius aspektus, kuriuos darbuotojai turėtų žinoti gavę įspėjimą apie atleidimą, ir atkreipia dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas.
Lietuva | 5 MIN.
0
Vasario septintoji – 38-oji metų diena (šeštoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 328 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šios dienos Tarybos posėdyje Šiaulių politikai palaimino artimiausių metų biudžeto projektą, kuris sudaro 351,3 mln. eurų. Patvirtintas biudžetas yra maždaug 8 procentais didesnis nei buvo planuota praėjusiais metais. Vis dėlto, be paskolų Šiaulių miestas neapsieis. Politikai pritarė, kad penkerių metų laikotarpiui būtų pasiskolinta dar beveik 12 milijonų eurų.
Politika | 3 MIN.
0
Šiandien į pirmąjį šių metų posėdį rinkosi Šiaulių miesto savivaldybės taryba. Vienas svarbiausių darbotvarkės klausimų – 2026 metų miesto biudžeto projektas, kuriuo taip pat nustatomos 2027–2028 metų pajamų ir asignavimų gairės. Nors sprendimo projektui tarybos dauguma pritarė, kaip ir kasmet, biudžeto svarstymas tarybos salėje neapsiėjo be kritikos, klausimų, pastabų administracijai ir aštresnių pasisakymų – nuo miesto ekonominės plėtros, demografijos iki nepanaudotų lėšų ir politinio dialogo stokos.
Politika | 6 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
Europos Komisija pasiūlė 20-uoju poveikio priemonių paketu, skirtu Maskvai dėl Rusijos karo su Ukraina, pritaikyti sankcijas energetikos, finansinių paslaugų ir prekybos sektoriams.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Popiežius Leonas XIV penktadienį, prieš prasidedant Italijoje vyksiančių žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijai, paragino valstybes gerbti olimpinės paliaubos tradiciją, pavadindamas ją „vilties įrankiu“.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ prie tinklo prijungė Akmenės rajone statomą vėjo elektrinių parką, kurio įrengtoji galia siekia 105,84 megavatų (MW), o leistina generuoti galia – 100 MW.
Verslas | 2 MIN.
0
Septynioliktą kartą vykstančiuose „Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose 2025“ (NAVA) net dvylika šalies įmonių buvo įvertintos už socialinės atsakomybės iniciatyvas per praėjusius metus. Pagrindinį garbingą apdovanojimą „Metų socialiai atsakinga įmonė 2025“ pelnė UAB „Toksika.
Verslas | 6 MIN.
0

Joniškis
Kelmė
Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis kaltinamajam V. M., kuris 2025 m. birželio 26 d. Joniškio mieste, vairuodamas automobilį, partrenkė ir pervažiavo per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį, kuri kitą dieną dėl daugybinių sužalojimų ligoninėje mirė.
Kriminalai | 4 MIN.
1
Policija pradėjo tyrimą dėl nesunkiai sutrikdytos ligoninėje gydomo vyro sveikatos. Nusikalstama veika įtariami du asmenys.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Pakruojis
Šiauliai
Oficialios ir lauktos žinios – iki 2028 metų pabaigos „Via Lietuva“ planuoja sutvarkyti vieną svarbiausių mūsų rajono kelio atkarpų. Tai kelias Nr. 211 Linkuva-Žeimelis, dėl kurio tvarkymo būtinybės su „Via Lietuva“ ir Susisiekimo ministerija Pakruojo rajono savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja ne vienerius metus. Šis valstybinės reikšmės kelias, nors ir nepriklauso savivaldybei, yra viena svarbiausių rajono atkarpų, kuria gyventojai keliauja į rajono centrą, darbus ir mokyklas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Šią žiemą sulaukėme ir stichinio šalčio, ir gausiai iškritusio sniego, o tai sukėlė keblumų tiek Šiaulių miesto vairuotojams, tiek gatves valančiai bendrovei. Panašu, kad šią žiemą išbandymų dar gali tekti sulaukti.
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lazdijai
46,5 tūkstančio – tiek pernai užfiksuota pažeidimų dėl mobiliųjų įrenginių naudojimo vairuojant. Už skambutį ar rašomą SMS žinutę prie vairo gali tekti ne tik pakloti baudą, bet ir kuriam laikui atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu. Vis tik telefonus vis dažniau keičiant išmaniesiems laikrodžiams, kyla klausimas, ar šie taip pat kelia pavojų vairavimui. Juk paskambinti ar atsiliepti į skambutį, perskaityti žinutę ar laišką galima ir ant riešo esančio laikrodžio ekrane.
Gatvė | 4 MIN.
0
Patruliuojantys Lazdijų pareigūnai gavo pranešimą apie du „įtartinus tipus“, užsukusius į degalinę. Pranešėja prašė paskubėti – buvo neramu.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Prie pabaigos artėjant „Elme Messer“ Baltijos vyrų tinklinio lygos reguliariajam sezonui, svarbią pergalę iškovojo Šiaulių „Elga-Grafaitė-S-Sportas“. Šiauliečiai savo aikštėje po itin atkaklios kovos 3:2 (21:25, 14:25, 25:22, 25:18, 15:11) įveikė Talino „Selver-TalTech“ (Estija) komandą.
Sportas | 3 MIN.
0
Paskutinį sausio šeštadienį (31 d.), tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, į Šiaulių technologijų mokymo centro (ŠTMC), Kuršėnų skyriaus sporto salę rinkosi kiokušin karatė sportininkai dalyvauti „Žemaitijos taurė 2026” varžybose.
Sportas | 4 MIN.
0


Pakruojis
Šiauliai
Išskirtiniai linkėjimai ir sveikinimai pasiekė Naujajį Džersį! Čia gyvenanti lietuvė Rozalina (Rožė) Šomkaitė kitą savaitę švęs 101-ąjį gimtadienį, todėl šia proga Užsienio reikalų ministro Kęstučio Budrio sveikinimą įteikė generalinis konsulas Dovydas Špokauskas. Norime drauge pasveikinti ir pasidžiaugti, kadangi R. Šomkaitė yra kilusi iš Gataučių kaimo, Linkuvos seniūnijos, Pakruojo rajono!
Veidai | 2 MIN.
0
Vasario 5 d. – kovo 15 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veiks Donato Stankevičiaus paroda „Legendinė praeitis“. Parodos atidarymas – vasario 5 d. 17.30 val.
Kultūra | 3 MIN.
0
Joniškis
Šiauliai
Jaunimo reikalų agentūra, siekdama plėtoti jaunų žmonių, prisidedančių prie jaunimo politikos klausimų sprendimų ir galimybių įgyvendinimo sklaidos, tinklą, šių metų sausio mėnesį paskelbė, kad ieško motyvuotų, jaunimo galimybėmis bei savanoriška veikla besidominčių 14–29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie savo miestuose, miesteliuose, mokyklose, organizacijose taptų Jaunimo politikos ambasadoriais.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Vasario 7 d. koncertų salėje „Saulė“ įvyks ypatingas muzikinis susitikimas – atlikėjos GØYA pasirodymas kartu su Šiaulių bigbendu. Pačiai solistei tai – neeilinis koncertas, kurį ji vadina svarbiu vidiniu virsmu: jam ruoštasi ne tik muzikinėmis repeticijomis, bet ir asmeniniu augimu. Šis koncertas sujungia asmeninę GØYA istoriją ir sąmoningą grįžimą prie džiazo ištakų, o bigbendo skambesys dainoms suteikia naują, gyvą kvėpavimą.
Kultūra | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Didelių vejų, parkų ar sodybų teritorijų priežiūra reikalauja ne tik laiko, bet ir tinkamos technikos. Kai sklypo plotas viršija kelis arus, įprasta stumiama vejapjovė tampa neefektyvi, o pats darbas varginantis. Tokiais atvejais vis dažniau svarstoma apie galingesnius ir našesnius sprendimus. Būtent tada atsiranda klausimas, kada verta investuoti į žolės traktoriukus ir kuo jie pranašesni už kitą sodo techniką.
Namai | 4 MIN.
0
Įrengiant šiuolaikinių namų interjerą vis dažniau atsigręžiama į natūralias medžiagas: medis, akmuo ar kitos natūralios tekstūros padeda sukurti harmoningą, jaukią ir laikui nepavaldžią namų aplinką. Šis estetinis pasirinkimas siejamas su vizualiniu grožiu ir sąmoningu požiūriu į gyvenimo kokybę, ilgaamžiškumą bei ryšį su gamta.
Namai | 4 MIN.
0

Pakruojis
Vilkaviškis
Išskirtiniai linkėjimai ir sveikinimai pasiekė Naujajį Džersį! Čia gyvenanti lietuvė Rozalina (Rožė) Šomkaitė kitą savaitę švęs 101-ąjį gimtadienį, todėl šia proga Užsienio reikalų ministro Kęstučio Budrio sveikinimą įteikė generalinis konsulas Dovydas Špokauskas. Norime drauge pasveikinti ir pasidžiaugti, kadangi R. Šomkaitė yra kilusi iš Gataučių kaimo, Linkuvos seniūnijos, Pakruojo rajono!
Veidai | 2 MIN.
0
Kartais tam, kad suprastume, kur yra tikrieji mūsų namai, reikia nuo jų šiek tiek nutolti. Kultūrinės veiklos vadybininkė Irma Kalvaitytė Lišauskienė jaunystėje išvyko į Angliją vedama smalsumo ir noro pamatyti pasaulį. Tačiau gyvenimas svetur atnešė ne tik naujas patirtis ir profesines galimybes – jis padėjo dar aiškiau suprasti, kur labiausiai traukia širdis. Apie emigracijos pamokas, sugrįžimo kelią, bendruomenės svarbą ir tai, kodėl „namie ir tvoros žydi“, – pokalbis su Irma.
Veidai | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Vasario septintoji – 38-oji metų diena (šeštoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 328 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ne visi vyrai moka ar nori kalbėti apie jausmus. Vieni meilę deklaruoja kasdien, kiti – tyliai daro. Jie nerašo ilgų žinučių, retai sako „myliu“, bet visada atsiranda tada, kai reikia. Jų meilė – ne žodžiuose, o veiksmuose. Astrologai išskiria tris Zodiako ženklus, kurių vyrai dažniausiai myli būtent taip.
Horoskopai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Vasario septintoji – 38-oji metų diena (šeštoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 328 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ne visi vyrai moka ar nori kalbėti apie jausmus. Vieni meilę deklaruoja kasdien, kiti – tyliai daro. Jie nerašo ilgų žinučių, retai sako „myliu“, bet visada atsiranda tada, kai reikia. Jų meilė – ne žodžiuose, o veiksmuose. Astrologai išskiria tris Zodiako ženklus, kurių vyrai dažniausiai myli būtent taip.
Horoskopai | 3 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Dėl švelnaus skonio ir lengvo pritaikymo kasdienėje virtuvėje vištiena jau seniai yra vienas populiariausių mėsos pasirinkimų tarp lietuvių. Ji vertinama ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl to, kad yra lengvai virškinama, joje yra gausu baltymų. Pasak prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Lukos Lesauskaitė-Remeikės, vištieną lietuviai vertina, o kasdieniuose pirkinių krepšeliuose ji pastebima visais sezonais.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Savaitgalio orų prognozės skelbia: žiema tikrai niekur nedings ir dar pabus kurį laiką. Toks oras – puiki proga sušildyti savo namus ruošiant gardų ir skonių kupiną maistą. Gerų idėjų savaitgalio pietums siūlo žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“, kviesdamas pasigaminti morkomis įdarytą viščiuką. Šiam patiekalui reikalingų ingredientų, taip pat kitų puikių prekių už itin geras kainas rasite tarp „Supersavaitgalio“ pasiūlymų.
Virtuvė | 4 MIN.
0