PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 1 d. 07:55

Aptarė Ukmergėje kuriamo „Mini Lietuvos“ miniatiūrų parko viziją

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


186440

Ukmergės rajono savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai praėjusią savaitę susitiko su UAB „Idėja 3D“ vadovu Eimantu Augliu, UAB „Doresta“ statybos vadovu Ovidijumi Vaišvila ir UAB „Patvanka“ architektu Mariumi Kemzūra bei aptarė buvusio Ukmergės karinio miestelio teritorijoje kuriamo unikalaus „Mini Lietuvos“ miniatiūrų parko projektą.

Šis susitikimas įvyko UAB „Idėja 3D“ vadovo ukmergiškio E. Auglio iniciatyva.

„Ukmergė – mano gimtasis miestas, čia gyvena mano tėvai ir man svarbu, kad naujasis kuriamas miniatiūrų parkas būtų patrauklus ir populiarus, kad žmonės norėtų jame apsilankyti ir džiaugtųsi tuo, ką jame pamatys bei, kas ypač svarbu, kviestų čia ir kitus atvykti“, - sakė E. Auglys.

Ukmergiškio vadovaujama įmonė yra 3D spausdinimo ir 3D skenavimo pradininkė Lietuvoje ir turi didžiausių gabaritų 3D spausdintuvus visoje Rytų Europoje, taip pat ir nemažai patirties su panašiais projektais. Pats E. Auglys yra susipažinęs su daugeliu miniatiūrų parkų Europoje, taip pat buvo nuvykęs ir į didžiulį viso pasaulio miniatiūrų parką Kinijoje. Neseniai vyras lankėsi viename iš geriausių Europoje - Briuselyje (Belgija) įkurtame „ MINI EUROPE“ parke, kuriame Europos šalis reprezentuoja pasirinktos svarbiausių statinių miniatiūrinės kopijos, ir susitiko su jo įkūrėju Thierry Meens.

„Norėjau išsiaiškinti, kas ir kaip ten padaryta, su kokiais iššūkiais teko susidurti, išgirsti naudingus patarimus, į ką atkreipti dėmesį, kokių svetimų klaidų nekartoti“, - teigė E. Auglys.

Pasak jo, Th. Meens akcentavo, kad miniatiūrų parke turi būti emocija ir kažkokia mintis, prie kurios būtų galima „prisirišti“. Neužtenka vien pastatų maketų, jame turi vykti ir veiksmas, gyvenimas – tekančios upės, važiuojantys traukiniai, judantys žmogeliukai ir kt. Miniatiūros turi būti tik bazė, ant kurios būtų galima sluoksniais krauti įvairią edukacinę informaciją, pvz. rengti orientacines varžybas ir pan. Parko eksponatai lankytojus turi prikaustyti ne daugiau kaip dviem valandoms. Po to būtina atsikvėpti – išgerti kavos, suvalgyti ledų ar apžiūrėti parduodamus suvenyrus.

E. Auglio teigimu, „MINI EUROPE“ pagal užimamą plotą ir formą yra panašus, o gal net ir mažesnis už Ukmergėje kuriamą parką. Šiame parke dauguma - 80-90 proc. lankytojų yra suaugę, vaikai čia nėra tikslinė auditorija. Investicijos į parką atsipirko tik po 20 metų.

UAB „Idėja 3D“ iš perdirbto plastiko jau yra pagaminusi Prezidento Antano Smetonos dvaro Užugiryje miniatiūrą.

Susitikimo metu savo įžvalgomis pasidalino ir miniatiūrų parko „Mini Lietuvos“ visą pagrindą (reljefą, tinklus ir kt.) formuojančios UAB „Doresta“ statybos vadovas O. Vaišvila. UAB „Doresta yra projekto „Ukmergės miesto buvusio karinio miestelio ir šalia esančių teritorijų viešųjų erdvių infrastruktūros vystymas“ rangovas. Savo nuomonę dėl parko vystymo galimybių išsakė ir minėto projekto autorius - UAB „Patvanka“ architektas Marius Kemzūra.

„Mini Lietuvos“ miniatiūrų parkui buvusio Ukmergės karinio miestelio teritorijoje skirta 1,65 ha. Čia atsiras vientisas sumažintas mūsų šalies modelis. Parke bus įrengti visų 60-ies Lietuvos savivaldybių pasiūlytų svarbiausių ir žymiausių statinių sumažintos kopijos - miniatiūros.

Bene daugiausiai – net 18 parke bus pastatyta maldos namų: bažnyčių, sinagogų, katedrų, bazilikų, koplyčių, 7 dvarai ar dvarų sodybos, 6 muziejai, 3 rūmai, 3 pilys, 3 geležinkelio stotys, 2 tiltai, 2 elektrinės, po 1 apžvalgos ratą ir taką, uostą, briuvetę, vilą su ežeru, skulptūrą, sklandytuvą virš piliakalnio, aikštę, piliakalnį, fabriką, pašto stotį, architektūrinį ansamblį, vienuolyną ir kunigų seminariją bei kt.

Šis parkas turėtų tapti reprezentacine kiekvienos savivaldybės vieta, kur apsilankęs turistas galėtų susipažinti su kiekvieno miesto ar rajono patraukliausiu objektu.