Apšvietimo tendencijos 2022: į ką atkreipti dėmesį, kuriantis namus?

Apšvietimo tendencijos 2022: į ką atkreipti dėmesį, kuriantis namus?
Vilnius
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kaip ir bet kuri kita sritis, interjero dizainas, o kartu ir namų apšvietimas, kinta nuolat. Tad apie tai, kas bus aktualu, populiaru ir madinga Naujais 2022-aisiais metais apšvietimo srityje, dalinasi apšvietimo projektuotojas Julius Blavaščiūnas.

Visiems, kuriantiems ar remontuojanties namus, apšvietimo specialistas pataria atkreipti dėmesį į 3 pagrindines tendencijas.

Minimalizmas – nr. 1

Jau ir šiais metais itin populiarūs buvo minimalaus dizaino šviestuvai, tokie dominuos ir toliau - griežtos, plonos ir dažniausiai juodos linijos, geometrinės formos, simetrija. Tokio stiliaus ir pakabinami, ir akcentiniai šviestuvai vis labiau populiarės, derės įvairaus stiliaus interjere, tad bus nesudėtingai pritaikomi. Visgi madingi ir toliau išliks banguoti, netobulų formų dizaino šviestuvai, apvalūs gaubtai.

Išskirtinumas – vertybė

Kitais metais vis populiaresnis bus medis ir jo integracijos tiek interjere, tiek ir šviestuvuose. Medinės detalės, medžio ar gamtos motyvai įvairiausiose formose įtvirtins nesenstančios klasikos dominavimą. Tokie šviestuvai atrodys unikaliai, tačiau juos bus kiek sunkiau pritaikyti interjere – modernaus stiliaus namuose jie tikrai netiks, tad šiuo atveju reikėtų būtinai įsivertinti ar namų interjerui tokios detalės bus tinkamos.

Be to, vis populiarės staliniai šviestuvai, toršerai, tapsiantys ne tik šviesos šaltiniu, bet ir interjero detale. Įmantrių formų, dizaino, spalvų ar net gyvūnų imitacijos – pasirinkę tikrai neprašausite, o namams suteiksite savito žavesio, o kartais ir netikėtumo.

Funkcionalumas – tinas

Žmonės vis labiau vertina ne tik šviestuvo dizainą, bet ir jo patogumą, funkcionalų pritaikymą namuose. Tokie šviestuvai ir toliau bus tobulinami ir vis dažniau pasirenkami, pvz., sieninis šviestuvas su veidrodžio funkcija, šviestuvai, valdomi telefonu ar netgi atskiros išmaniosios apšvietimo sistemos. Jas lengvai galima pritaikyti pagal žmonių gyvenimo būdą ir sukurti funkcionalius bei patogius namus.

Visgi, kad ir kokios vyraus tendencijos kitais metais, nepamirškite, kad visuomet būtinas racionalus protas. Kad ir kokie gražūs kartais gali būti madingi šviestuvai, jie nebūtinai bus tinkami Jūsų namų interjerui ar galiausiai, gali nesuteikti šviesos tiek, kiek reikia. Tad šiuo atveju nereikėtų pirkti to, kas madinga, geriau visuomet prieš tai pasikonsultuoti su specialistais.