REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Lapkričio 7 d. 13:48

Aplinkosauginis švietimo projektas "Atgal į gamtą"

Šiauliai

Inga DaukšienėŠaltinis: Etaplius.lt


19435

Šiaulių universiteto gimnazijai gavus dalinį Šiaulių miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projekto finansavimą, paskutinę spalio savaitę vykdytos prasmingos, mokinių entuziazmą, savivoką, atsakomybę ir žingeidumą skatinančios užduotys.


Foto galerija:

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Taip startavo gimnazijoje inicijuota veikla ,,Diena kiTAIP“. Projekte ,,Atgal į gamtą“ susibūrė kone pusšimtis ŠU gimnazijos bendruomenės narių: įvairių klasių gimnazistų ir tiksliųjų bei socialinių mokslų mokytojų. Kiekvienas mokytojas savo grupei buvo parengęs įdomių netradicinių veiklų ir užduočių.

Socialinių mokslų būrelio mokytojos E. Jasevičienė, G. Vasiliauskienė ir D. Čepauskienė su savo mokiniais kėlė uždavinį surasti ir palyginti žymių žmonių kapaviečių ypatumus, iš mokinių parengtų pasakojimų įvertinti šių asmenybių sveikos gyvensenos svarbą jų produktyvei veiklai. Kitas uždavinys - sudaryti visų projekto ,,Atgal į gamtą" grupių veiklų interaktyvų žemėlapį.

Chemikų grupė, vadovaujama mokytojos L. Ladygienės, tyrė Talkšos vandens ir jos intakų užterštumą trijose vietose: ties intaku prie gyvenamųjų namų (ten subėga ir miesto lietaus nuotekos), ties Kulpės upeliu ir Talkšos rytiniame paplūdimyje. Naudojantis indikatorinėmis juostelėmis buvo tirti šie vandens rodikliai: laisvas ir bendras chloras, geležis (Fe+2 / Fe+3), Varis (Cu+1/ Cu+2), bendras nitratas ir nitritas (kaip N), pH (bendras šarmingumas) ir bendras kietumas. Tyrimai rodė, kad ežero vanduo neužterštas išskyrus nitratų testą ( jis rodė padidėjusią koncentraciją).

Fizikų komanda, vadovaujama mokytojo V. Jankaus, siekė nustatyti, kokiu greičiu į Žemę atsitrenkia pušies kankorėžis ir įvertinti, kokia jėga jis veiks Žemės paviršių. Darbo gamtoje metu moksleiviai išmoko nustatyti vidutinę kankorėžio masę, pušies aukštį dviem skirtingais netradiciniais būdais, medžio amžių, priklausomybę tarp medžio aukščio ir jo amžiaus. Visus labai nustebino, kad krisdamas kankorėžis nuo 23 m aukščio pušies ties Žemės paviršiumi išvysto apytikriai 76 km/h greitį ir Žemę veikia apytikriai 36 kN jėga.

Biologai kartu su mokytoja D. Meškaite tyrė Talkšos parko oro ir dirvos būklę. Ją rodo bioindikatoriai (kerpės, klevo lapai su juoduliais, grybai, kiškiakopūsčiai). Ši grupė padarė išvadą: Talkšos parko oras ir dirva švarūs. Bioindikatoriai buvo fotografuojami, surinkti jų pavyzdžiai.

Darbo apibendrinimui projekto iniciatorė L. Zeringienė visus sukvietė į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, kuriame vyko žaismingas grupių veiklos pristatymas ir ekologiški pietūs, paruošti technologijų mokytojos V. Vasiliauskienės ir jos vadovaujamų mokinių. Vaišinomės grūdų koše, degustavome imbierinę arbatą su citrina ir medumi, taip stiprindami organizmo gynybines funkcijas. Džiaugėmės, kad esame smalsūs gamtos vaikai – atsakingi vartotojai, sąmoningi piliečiai, pirmenybę teikiantys natūraliam maistui ir sveikai gyvensenai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA