Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“ keičia atliekas į dovanas ir kviečia prisijungti

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“ keičia atliekas į dovanas ir kviečia prisijungti
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ŠRATC informacija

Jau vienuoliktus metus startuojantis nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus prisidėti prie taršos mažinimo, renkant elektronikos atliekas. Tereikia suburti norinčius dalyvauti, prisiregistruoti ir, peržiūrėjus sandėliukus, rūsius bei stalčius, surinkti kuo daugiau nebereikalingų elektros, elektronikos ir baterijų atliekų. Už jas organizatoriai dalins taškus, kuriuos bus galima išsikeisti į partnerių įsteigtas dovanas.

Kviečiami dalyvauti visi

Projektą organizuojantys Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA), Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybėmis, regioniniais atliekų tvarkymo centrais ir kitais partneriais visoje Lietuvoje laukia prisijungiant švietimo įstaigų, įmonių, organizacijų, bendrovių, gyventojų bendruomenių – visų, kas turi prikaupę įvairaus tipo elektros, elektroninės įrangos bei nešiojamų baterijų atliekų, kuriomis nori atsikratyti lengvai ir už jas dar gauti dovanų. (Atliekų, kurios bus priimamos projekto metu, sąrašą rasite čia).

Startas švietimo įstaigose

Naujasis projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas, kaip ir kasmet, nuo rugsėjo startavo švietimo ir ugdymo įstaigose. Iš viso jų Lietuvoje aktyviai dalyvauja beveik 2000. Nuo projekto pradžios iš darželių bei mokyklų jau surinkta daugiau nei 2 700 tonų senos elektronikos ir 100 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

Švietimo ir ugdymo įstaigose taip pat vyksta projektas „Mes rūšiuojam. Akademija“. Jo metu rengiamos šviečiamojo pobūdžio pamokos apie gaminių rūšiavimą.

Sėkmingai dalyvauja ir įmonės

Lietuvos bendrovės kviečiamos tapti projekto „Mes rūšiuojam. Įmonėje“ dalyvėmis. Projekte dalyvaujančios bendrovės galės priduoti tiek įmonėje, tiek jos darbuotojų buityje susidarančias nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių bei elektronikos atliekas.

Projekte „Mes rūšiuojam. Įmonėje“ aktyviai dalyvauja daugiau nei 1500 įmonių. Jos jau yra surinkusios beveik 700 tonų elektros ir elektroninės įrangos ir virš 18,5 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

Autoservisai bus šviečiami

Transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantys ūkio subjektai kviečiami dalyvauti projekte „Mes rūšiuojam. Autoservise“.  Jo metu autoservisai informuojami apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą ir pridavimo galimybes.

Kito projekto „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“ metu iš savivaldybėje esančių legalių automobilių ardytojų renkamos neigiamą rinkos vertę turinčios automobilių atliekos.

Visa informacija apie nacionalinį aplinkosaugos projektąMes rūšiuojamir skirtingas jo dalis rasite www.mesrusiuojam.lt.

Būk aktyviu projekto dalyviu ir prisidėk prie taršos mažinimo!

Informacija parengta pagal Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos ir VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos pranešimą spaudai