PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Gruodžio 29 d. 09:22

Panevėžio aplinkosaugininkams įkliuvo žvejai, pamiršę žvejybos ir saugumo taisykles

Panevėžys

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


199052

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė žvejus, žvejojusius viršijant leidžiamą mėgėjų žvejyboje naudoti įrankių skaičių, taip pat pamiršusius saugumo žvejojant ant ledo taisykles. Už pažeidimus asmenims gresia baudos, taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą, vienam pažeidėjui ji siekia beveik 1000 eurų.

Praėjusią savaitę, aplinkosaugininkai gavo pranešimą, kad ant Šambalioniškių tvenkinio (Panevėžio r.) ledo žvejojantis asmuo viršija leidžiamą mėgėjų žvejyboje naudoti įrankių skaičių.

„Gavę pranešimą aplinkosaugininkai nieko nelaukdami nuvyko į nurodytą vietą. Tačiau nei pažeidėjo, nei jo automobilio nebebuvo. Pareigūnai, apsiklausę žvejus, išsiaiškino, kad pažeidimas buvo stebimas vos kelias minutes. Pasak žvejų, prie vandens telkinio automobiliu atvykęs asmuo patikrino greičiausiai iš vakaro paliktas 3 palaidines, kurių masalui naudojo gyvas žuveles, pasiėmė užkibusią lydeką ir išvyko. Tiesa, aplinkosaugininkams darbą palengvino žvejai, spėję užfiksuoti pažeidėjo automobilio valstybinius numerius“, – sakė Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Kaip teigia aplinkosaugininkė, patikrinti informacijos pareigūnai nuvyko pas galimai neteisėtai žvejojusį asmenį. Patikrinus automobilį jame rasti žvejybos įrankiai. Pasiteiravus apie laimikį, asmuo pareigūnams pateikė išdorotą ir prieskoniais apibarstytą neteisėtai sugautą lydeką.

Asmeniui bus skirta administracinė nuobauda, taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą – 240 eurų.  

Tą pačią dieną aplinkosaugininkai vykdė reidą Rokiškio rajone ir patikrino ant Rokiškio IV tvenkinio ledo esančius žvejus. Po patikrinimo nustatyta, kad vienas žvejų ant ledo žvejoja be smaigų, be leidimo ir viršydamas du kartus įrankių skaičių, kai masalui naudojama žuvelė.

Už šiuos pažeidimus asmeniui bus skirta administracinė bauda iki 300 eurų ir konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai – ledo grąžtas, trys vėliavėlės ir vienas skritulys.

Kitą dieną aplinkosaugininkai gavo pranešimą, kad žvejojama su daugiau nei leistina įrankių, masalui naudojant gyvą žuvelę. Pareigūnai nedelsdami nuvyko prie Paviešečių tvenkinio ir nustatė ant ledo žvejojantį asmenį su keturiais mėgėjiškos žūklės įrankiais masalui naudojant gyvą žuvelę.

„Mėgėjų žvejybos taisyklės leidžia turėti tik 2 mėgėjiškos žūklės įrankius masalui naudojant gyvą žuvelę ar jos gabalėlį. Sulaikytas asmuo neigė žvejojęs draudžiamu būdu, aiškino, kad nėra sugavęs žuvų. Tačiau pareigūnai apžiūrėjo šalia esančius meldus ir jame rado 4 lydekas“, – pasakojo M. Ramanauskienė.

Už šį pažeidimą asmeniui skirta administracinė bauda iki 300 eurų, konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai – 2 skrituliai ir 2 vėliavėlės, ledui gręžti skirtas žieminis grąžtas, keturios lydekos. Taip pat asmuo turės atlyginti gamtai padarytą žalą – 960 eurų.

Per reidą antrą Kalėdų dieną aplinkosaugininkai Rokiškio rajone Čedaso ežere nustatė net 5 pažeidimus.

Patikrinus žvejus nustatyta, kad 3 asmenys žvejojo neturėdami leidimų, 2 – viršijo vėliavėlių skaičių, vienas asmuo buvo pagavęs mažesnę nei leistina lydeką.

Asmenims už padarytus pažeidimus bus skirtos administracinės baudos, asmuo, kuris pagavo mažesnę nei leistiną lydeką, taip pat turės atlyginti gamtai padarytą žalą – 240 eurų.

„Aplinkosaugininkai reguliariai organizuoja reidus ir tikrina, kaip žvejai mėgėjai laikosi numatytų taisyklių. O prasidėjus poledinės žūklės sezonui, raginame žvejų nepamiršti saugumo reikalavimų, būti ypač atidiems“, – sakė Panevėžio GGAI viršininkė.

SVARBU

Aplinkosaugininkė žvejams mėgėjams taip pat priminė: „Jei norite masalui naudoti žuvelę ar jos gabalėlį, laikykitės galiojančių reikalavimų. Žvejodami naudokite 4 mėgėjų žvejybos įrankius, bet prisiminkite, kad iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (Kuršių mariose – 3) galite naudoti, jei žvejojate naudodami žuvelę ar jos gabalėlį.“

Kaip teigia M. Ramanauskienė, žvejyboje masalui naudojant gyvą žuvelę paprastai plėšriosios žuvys masalą nuryja giliau nei žvejojant dirbtiniais masalais. Todėl, sugavus mažesnę nei leidžia taisyklės žuvį, ją sudėtingiau paleisti gyvybingą ir nesužalotą: „Atsižvelgiant į tai ir ribojamas įrankių, kuriais žvejojama naudojant masalui žuvelę, skaičius.“

Šalyje vyraujant šaltiems orams ir vandens telkiniams pasidengus ledu, žvejams verta priminti ir dar vieną svarbų dalyką.

„Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejojant ant ledo turėti priemones, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo. Taigi visi žvejai, žvejojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių, privalo turėti du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus“, – priminė aplinkosaugininkė.

Pasak jos, prieš kiekvieną žvejybą atsakingai įvertinkite oro sąlygas, esamą ledo situaciją.

„Smaigus reikia nešiotis taip, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais iškart pasinaudoti. Dažniausiai žvejai juos nešiojasi pasikabinę ant kaklo. Smaigai privalo būti parengti naudoti žengiant ant ledo. Daugelio gamintojų smaigai pritaikyti kabinti ant kaklo tokiame aukštyje, kad įvykus nelaimei būtų galima juos greitai ištraukti iš įdėklo, todėl smaigus būtina laikyti visada lengvai pasiekiamoje vietoje – ne kišenėje ar, dar blogiau, žvejybinėje dėžėje“,  – apie būtiną saugumą žvejojant ant ledo kalbėjo M. Ramanauskienė.

Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai dėkoja už sąmoningumą, o apie aplinkosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.