PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2022 m. Spalio 7 d. 10:28

Aplinkosaugininkai vykdė privačių miškų patikrinimus

Klaipėda

Etaplius.ltŠaltinis: AAD inf.


247985

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai rugpjūtį ir rugsėjį vykdė miško želdinių ir žėlinių priežiūros darbų kontrolę privačiuose miškuose. Per šį laikotarpį 122,6 ha buvo patikrintos 74 kirtavietės.

„Per patikrinimus 54 kirtavietėse nustatėme įvairių trūkumų – tikslines medžių rūšis stelbia žolinė augalija, medžiai, krūmai, kitur reikalingas dalinis želdinimas. Po patikrinimų miško savininkams siunčiame raginamuosius raštus atlikti miško priežiūros darbus. Tokie darbai ypač svarbūs ir reikalingi norint užauginti našius, produktyvius, atitinkamos rūšinės sudėties medynus“, – sakė Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistas Arūnas Skirbutas.

Kaip pastebi aplinkosaugininkas, miško valdų savininkai turi žinoti, kad želdiniai ir žėliniai, įskaitant augančius neplynųjų kirtimų biržėse, turi būti prižiūrimi ir saugomi iki septynerių metų, kol susiformuos jaunuolynas ir bus vykdomi ugdymo kirtimai.

Be to, labai svarbu, kad būtų atliekami priežiūros darbai. Kiekvienas miško savininkas turi žemėmis užpilti ir prispausti nuplautas ar nupustytas, apnuogintas ir šalčio iškilnotas medžių šaknis. Savame miške pastebėti žemėmis užnešti medžiai turi būti atkasami, nuleidžiamas paviršinis vanduo. Taip pat šalinama stelbianti žolinė augalija, medžiai ir krūmai, atsodinami žuvę medžiai ir netolygiai augantys žėliniai.

Dar vienas labai svarbus dalykas, kurio neturi pamiršti miško savininkai, yra tai, kad turi būti taikomos mechaninės, biologinės ir cheminės apsaugos priemonės nuo vabzdžių kenkėjų, grybinių ligų, pelinių graužikų, žvėrių, mechaninių pakenkimų, gaisrų.

„Miško savininkai privalo nuolat domėtis savo miškų būkle, kuriai įtaką daro daugybė veiksnių: audros, kenkėjai ir ligos, žvėrių ir darbininkų, vykdžiusių miško darbus, pažeidimai, miško lankytojai. Dėl to primename, kad savininkas turi reguliariai lankytis ir rūpintis mišku“, – sakė aplinkosaugininkas.

Aktualu žinoti ir neužmiršti, kad Miškų įstatymas numatyto miško savininkų ir kitų naudotojų pareigas. Atkūrus arba įveisus mišką, kol susiformuos jaunuolynas (minkštųjų lapuočių želdiniuose ir žėliniuose – iki šešerių metų, spygliuočių ir kietųjų lapuočių – iki aštuonerių metų), miško želdiniai ir žėliniai turi būti prižiūrimi ir saugomi pagal Aplinkos ministerijos tvirtinamų Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimus.

Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 120 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 120 iki 150 eurų.