Aplinkosaugininkai: sodybose rasta daugiau nei dvi dešimtys draudžiamų įrankių

Klaipėda
BNS / Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai šventinį, Joninių savaitgalį, vykdė reidus Drevernoje, Klaipėdos rajone. Sodybose rasta daugiau nei dvi dešimtys draudžiamų įrankių ir galimai 18 litrų naminės degtinės, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Pasak AAD, aplinkosaugininkams atlikus patikrinimą, nustatyta, kad asmuo, sodyboje Drevernoje laikė 4 statomus tinklus, 3 tinklinius ekranus bei 2 didesnio išmatavimo bučiukus. Atliekant ūkinių patalpų apžiūrą rasta plastikinių talpų, kuriuose buvo skaidrus skystis, turintis galimai naminės degtinės kvapą. Apie radinį informuota policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tinklų laikymą asmeniui gresia bauda iki 200 eurų. Paimti draudžiami įrankiai.

Tęsiant reidą Drevernoje pastebėtas ne kartą už brakonieriavimą baustas asmuo. Pareigūnams pateikus tarnybinius pažymėjimus ir pareikalavus patekti į ūkines patalpas, asmuo nepakluso teisėtiems aplinkos apsaugos pareigūnų reikalavimams ir pasišalino. Aplinkosaugininkai asmenį sulaikė, jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už trukdymą vykdyti valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. Už šį pažeidimą jam gresia bauda – nuo 80 iki 780 eurų, informuoja AAD.

Pareigūnams atlikus patikrinimą dar vienoje sodyboje Klaipėdos rajone, rasta 19 vnt. statomų tinklų, iš kurių 18 buvo nauji. Asmeniui gresia bauda iki 200 eurų. Taip pat paimti ir sodyboje rasti statomi tinklai, skelbiama AAD pranešime žiniasklaidai.