Aplinkosaugininkai nustatė brakonierius, elektra gaudžiusius žuvis Kenos upėje

ifWk6ohw2DcT
Vilnius
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Utenos aplinkosaugininkai, bendradarbiaudami su nevyriausybine organizacija „Lašišos dienoraštis“, nustatė brakonierius Vilniaus rajone, ties Kenos kaimu, kurie žuvis gaudė naudodami elektrinį prietaisą, jiems gresia 11 tūkst. eurų bauda.

Kaip penktadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, per pasalą išaiškinti trys asmenys.

Pareigūnai asmenis sulaikė po jų nesėkmingo bandymo išsisukti.

Nepaklusę pareigūnų reikalavimams sustoti, jie automobiliu padidinę greitį ir pavojingai manevruodami bėgo iš įvykio vietos. Aplinkosaugininkų persekiojami asmenys nuvažiavo beveik kilometrą ir nesuvaldę automobilio buvo sulaikyti su įkalčiais.

Už automobilyje rastas žuvis – 11 šlakių, 14 upėtakių ir kiršlį – pažeidėjai turės atlyginti daugiau nei 11 tūkst. eurų žalą.

Asmenims pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl žvejybos elektra, jiems gresia baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Be to, pažeidėjams surašyti protokolai pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Už nepaklusimą pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę asmenims gresia nuo 850 iki 1200 eurų bauda.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad žvejojant elektros prietaisais padaroma didelė žala vandens telkinio ekosistemai. Žūsta visa vandens gyvūnija – žuvys, vėžiagyviai, sraigės, planktonas.

Kaip skelbiama, šio pažeidimo tyrimas buvo atliekamas kruopščiai renkant, tikslinant informaciją ir rengiant pasalas su „Lašišos dienoraščio“ nariais.