Aplinkosaugininkai konfiskavo devynis neteisėtai laikomus gyvūnus

Aplinkosaugininkai konfiskavo devynis neteisėtai laikomus gyvūnus
Pasvalys
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Aplinkosaugininkai iš viešosios įstaigos „Riaubonių parkas“ konfiskavo devynis neteisėtai laikytus laukinius gyvūnus: dvi meškas, keturias lūšis, makaką, didįjį apuoką ir miškinę kiaunę.

Aplinkos apsaugos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad gyvūnai iš parko konfiskuoti įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose. Jie buvo įkurdinti parke nesilaikant teisės aktų nustatytų reikalavimų ir neturint teisėto įsigijimo dokumentų bei sertifikatų.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, anksčiau atlikusi patikrinimą, nustatė, kad „Raubonių parkas“ neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą, jie buvo paimti.

Pasak aplinkosaugininkų, gyvūnai paimti, kad pažeidimai nebebūtų daromi. 

Jiems konfiskuoti gyvūnus padėjo Lietuvos zoologijos sodo ir Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai.

Makaka ir lūšys perkeltos į Lietuvos zoologijos sodą, meškos – „Žvėrinčių“, didysis apuokas ir miškinė kiaunė perduoti gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ darbuotojų globai.

Departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė primena, kad neteisėta ar netinkamomis sąlygomis laikomi bei eksponuojami laukiniai gyvūnai visada konfiskuojami iš pažeidėjų bei ragina prieš įsigyjant gyvūnus pasikonsultuoti su departamento darbuotojais.