Aplinkosaugininkai: Kaune, įmonėje „Dirbtinis pluoštas“ kilęs gaisras reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai neturėjo

GKzhFTz26IA
Kaunas
AAD nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  AAD informacija

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atlikę tyrimą nustatė, kad sausio 2 d. Kaune bendrovės „Dirbtinis pluoštas“ teritorijoje veikiančioje įmonėje UAB „DP Acetate“ kilusio gaisro metu sudegė 150 kg acetilceliuliozės tirpalo.

Gaisro metu Aplinkos apsaugos agentūros specialistai paėmė nuotekų ir aplinkos oro mėginius. Galimam nuotekų užterštumui , nustatyti, buvo tiriami šie parametrai: BDS7, lakūs organiniai junginiai, naftos produktai. Taip pat Aplinkos apsaugos agentūros  laboratorija atliko aplinkos oro taršos tyrimus keturiuose vietovėse, kuriose buvo tiriami lakūs organiniai junginiai (stirenas, benzenas, toluenas, etilbenzenas, o-ksilenas, m,p-ksilenai, acetonas, heksanas). Gavus nuotekų ir aplinkos oro mėginių tyrimų rezultatus, viršijimų nenustatyta. 

Įmonės patalpose gaisro gesinimo metu susikaupęs užterštas vanduo buvo surinktas ir perduotas atliekų tvarkymo įmonei. Surinkta ir perduota 2,9 t užteršto vandens. 

Departamento pareigūnai nustatė, kad neigiamas reikšmingas poveikis aplinkai nebuvo padarytas, tačiau Aplinkos apsaugos departamentas vis dar tęsia neplaninį įmonės patikrinimą. 

Bendrovė UAB „DP Acetate“ turi taršos leidimą. Pagrindinė veikla – dirbtinio pluošto siūlų gamyba iš acetilceliuliozės pluošto tirpinant jį acetone ir vėliau įrengimais filtruojant ir formuojant siūlus. 

Sekite savo miesto naujienas!