Aplinkosaugininkai akcijos „Saugom lašišą“ metu nustatė beveik 150 pažeidimų

g_i6JxoEoCQ
Lietuva
AAD nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Per beveik tris mėnesius trukusią akciją „Saugom lašišą“ aplinkosaugininkai nustatė apie pusantro šimto pažeidimų, pažeidėjų padaryta žala gamtai viršija 31 tūkst. eurų.

Aplinkos apsaugos departamentas trečiadienį skelbia, kad iš viso pareigūnai rugsėjį–lapkritį surengė 279 reidus ir patikrino 1262 žvejus mėgėjus bei 46 žvejus verslininkus.

Vykdant patikrinimus nustatyti 146 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (80 iš jų šiurkštūs), du verslinės žvejybos pažeidimai. Taip pat fiksuoti 39 kiti aplinkosauginiai pažeidimai. 

Departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė teigia, kad akcijos metu aplinkosaugininkai siekė užkirsti kelią ir nustatyti šiurkščius žvejybos pažeidimus, pavyzdžiui, kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama draudžiamose vietose ar neleistinu laikotarpiu.

„Aktyviai rinkome informaciją, bendradarbiavome su nevyriausybinėmis organizacijomis, pilietiška visuomene, atlikome reidus įtariamų asmenų sodybose, turgavietėse, kad draudžiami žvejybos įrankiai nebūtų panaudoti“, – sakė M. Ramanauskienė.

Anot jos, šiemet beveik pusė visų nustatytų pažeidimų buvo šiurkštūs, be to, buvo išaiškinti asmenys, gaudę žuvį elektra, – vienu iš brutaliausių būdų. Tokia žvejyba daro didelę žalą aplinkai, todėl už ją gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pavyzdžiui, per pasalą Vilniaus rajone buvo išaiškinti trys asmenys Kenos upėje gaudę žuvis elektros žūklės prietaisu ir sugavę 11 šlakių, 14 upėtakių ir vieną kiršlį. 

Daugiausia nustatytų pažeidimų buvo padaryti naudojant draudžiamus mėgėjų žvejybos įrankius – iš viso 62.

Iš viso per akciją pareigūnai paėmė šešias plaukiojimo priemones ir 144 įrankius, iš jų – 51 mėgėjų žvejybos, 93 tinklinius ne mėgėjų žvejybos ir septynis kitus įrankius.

Taip pat fiksuoti aštuoni šiurkštūs limituotos lašišų, šlakių žvejybos sąlygų pažeidimai, kai asmenys šias žuvis žvejojo neturėdami žvejo mėgėjo kortelės.