PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugsėjo 4 d. 17:34

Aplinkos pažeidėjams ramu nebus: aplinkosaugininkai dar labiau sustiprėjo

Lietuva

Aplinkos ministerijos nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


50997

Šią vasarą į vieną – Aplinkos apsaugos departamentą – sujungti iki tol veikę atskiri regionų aplinkos apsaugos departamentai veikia pilnu pajėgumu: suformuota administracija, o inspektoriai regioniniuose padaliniuose reaguoja į iškvietimus ir maksimaliai atlieka jiems skirtą užduotį – vykdo valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. To nepripažįstantys oponentai iškreipia realybę ir skleidžia netikras naujienas.

„Naujas jungtinis departamentas pradėjo darbą liepos 1 d., tęsdamas labai svarbią funkciją – valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. Reikia pažymėti, kad dėl pertvarkos aplinkosaugininkų, gyvosios gamtos specialistų funkcijos nebuvo nutrūkusios, o pati aplinkos apsauga – palikta be priežiūros. Kol nėra išrinktas nuolatinis departamento vadovas, visas jo funkcijas geriau nei patenkinamai vykdo laikinasis vadovas“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Viešojoje erdvėje kalbama, kad valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės reorganizacija yra nesėkminga, tačiau faktai iškalbingesni – per trumpą laiko tarpą įgyvendinta administracinės struktūros pertvarka, užtikrintas darbų tęstinumas, o darbuotojų skaičius iš esmės nepakito. Centralizavus bendrąsias aplinkosaugos kontrolės funkcijas padaugės tiesiogiai aplinkos apsaugos kontrolę vykdančių pareigūnų, todėl pažeidimų tyrimai tik spartės ir efektyvės.

Aplinkos ministro teigimu, Regionų aplinkos apsaugos departamentų reorganizavimo pagrindinis tikslas – pagerinti valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės efektyvumą bei optimizuoti reorganizuojamų institucijų bendrųjų funkcijų vykdymą. Taip pat, siekiama sukurti efektyvią rizikų analizės bei veiklos planavimo/vertinimo sistemą, visoje šalyje suvienodinti aplinkosaugines ir kontrolės sąlygas ūkinei veiklai, sukurti vieningą ūkio subjektų konsultavimo ir naštos ūkinei veiklai mažinimo sistemą, pagerinti aplinkos apsaugos pareigūnų darbo sąlygas bei kvalifikacijos kėlimo sistemą.

Pertvarkyta kontrolės organizavimo, kompetencijų ugdymo ir paskirstymo sistema padės sėkmingiau atlikti sudėtingus patikrinimus, nustatyti valstybiniu ir tarpvalstybiniu mastu atliekamus pažeidimus. Tam padės ir išliksiantys Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir Utenos regioniniai padaliniai. Rekomendaciją apjungti regionų departamentus buvo pateikus ir EBPO.