Aplinkos ministerija primena maitinimo įstaigoms registruoti maisto išsinešimui pakavimui sunaudotas pakuotes

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) atkreipia dėmesį, kad įmonės, savo pagamintą maistą tiekiančios išsinešti arba pristatyti į namus ar biurą, privalo vykdyti nustatytas pareigas, susijusias su pakuočių apskaita. Šis priminimas svarbus ne tik šias paslaugas teikiantiems restoranams ir kavinėms, bet ir picerijoms, kepyklėlėms, greitojo maisto užkandinėms, sušinėms, skelbia Aplinkos ministerija.

Ministerija primena, kad šioms įmonėms buvo išsiųstas informacinio pobūdžio raštas apie gamintojams nustatomas pareigas.
 
Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šios įmonės sunaudoja daug įvairių pakuočių, tarkim, picų dėžučių, iš polistirolo pagamintų maisto dėžučių, popierinių ar plastikinių maišelių, vienkartinių lėkščių, puodelių, popierinių kepimo formelių, maistinės plėvelės, aliuminio folijos ir kt. Todėl joms būtina vykdyti parduotų užpildytų pakuočių apskaitą Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS) ir mokėti mokestį už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis. 
 
„Tikrai ne visos įmonės yra užsiregistravusios Gamintojų ir importuotojų sąvade, dar mažiau jų atlieka išleidžiamų į rinką pakuočių apskaitą, nors veiklą vykdo seniai ir yra gana populiarios“, – pastebi Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio apskaitos ir mokesčių kontrolės skyriaus vyr. specialistė Dovilė Kaminskienė. 
 
Pasak vyr. specialistės Kristinos Horban, pagrindinis departamento tikslas – išvengti aplinkosauginių pažeidimų, o viena veiksmingiausių priemonių tai pasiekti – konsultavimas ir švietimas.  
 
„Internete peržiūrėjusios viešai prieinamą informaciją, surinkome duomenis apie Panevėžio bei Utenos regione esančias maisto gaminimo ir (ar) tiekimo įstaigas (picerijas, kebabines, sušines, valgyklas, kepyklėles ir kt.), tiekiančias maistą išsinešti. Patikrinus šių juridinių asmenų duomenis Gamintojų ir importuotojų sąvade, nustatyta, kad net 60 iš atrinktų įmonių nėra šiame sąvade užsiregistravusios ir nevykdo gamintojams nustatytų pareigų“, – sako K. Horban.