PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 10 d. 11:28

Apklausa: tik 18 proc. gyventojų investuoja į profesinį tobulėjimą

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


48313

Į savo profesinį tobulėjimą Lietuvoje investuoja mažiau nei penktadalis - 18 proc. - gyventojų, rodo turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

Anot bendrovės pranešimo, pagrindinės priežastys, kodėl tam neskiriama dėmesio - lėšų trūkumas ir tai, kad nematoma poreikio tai daryti.

Tyrimas atskleidė, kad dažniau į savo profesinį tobulėjimą investuoja vyrai (21,4 proc.). Moterų, investuojančių į profesines kompetencijas, dalis siekė 15,7 proc.

Savo profesiniu tobulėjimu taip pat rūpinasi 26-45 metų respondentai, aukščiausio išsilavinimo, didžiausių pajamų grupės atstovai ir didmiesčių gyventojai bei aukščiausio ir vidutinio lygio vadovai - daugiau nei 73 proc. nurodė į tai investuojantys.

Kaip sako „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė Dalia Kolmatsui, nors didelė dalis respondentų tvirtina, kad jiems profesiniam tobulėjimui trūksta lėšų, tokia pati dalis respondentų sakosi nematantys poreikio to daryti.

„Įsisuka ydingas ratas - neskiriant dėmesio profesiniam tobulėjimui, mažėja galimybių kelti kvalifikaciją, išmokti naujų dalykų ir uždirbti daugiau“, - pranešime cituojama D. Kolmatsui.

Paprašyti įvertinti, kiek reiktų skirti lėšų profesiniam tobulėjimui per metus, 44 proc. respondentų negalėjo nurodyti, kokia tai turėtų būti suma. Po 22 proc. respondentų nurodė, kad reikėtų iki 200 eurų arba iki 500 eurų, 10 proc. - iki 1000 eurų, o 2 proc. - kad reikia skirti daugiau kaip 1000 eurų.

Pasak D. Kolmatsui, galvojant apie asmeninį tobulėjimą, svarbiausia įvardyti aktualią sritį ir nuolat skirti jai dėmesio bei laiko.

„Norisi pabrėžti, kad norint tobulėti, nebūtina turėti daug lėšų, juo labiau, kad nemažai informacijos šiuo metu yra pasiekiama internetu“, - kalba D. Kolmatsui.

Jos teigimu, įdomu ir tai, kad, remiantis tyrimu, paklausti, iš ko tikisi pragyventi pensijoje, nemaža dalis šalies gyventojų - 22 proc. - teigė ketinantys dirbti ir išėję į pensiją, be to, ši dalis pastaraisiais metais didėjo.

Bendrovės „INVL Asset Management“ užsakymu šių metų vasarį reprezentatyvų šalies gyventojų investavimo ir taupymo įpročių tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 1006 Lietuvos gyventojai nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

ELTA