Apie juvelyriką kitaip: susitikimas su Neringa Poškute-Jukumiene

Apie juvelyriką kitaip: susitikimas su Neringa Poškute-Jukumiene
Šiauliai
Organizatorių nuotr.
Šiaulių dailės galerija Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

2023 m. sausio 28 d., šeštadienį, 14.00 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks susitikimas su Neringa Poškute-Jukumiene „Apie juvelyriką – kitaip“.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Organizatoriai kviečia registruotis telefonu arba internetu. Daugiau informacijos Šiaulių dailės galerijos tinklalapyje ir socialinio tinklo paskyroje.

2022 metų pabaigoje šiuolaikinio meno ir mados festivalyje „Virus“ pristatytas Neringos Poškutės-Jukumienės performansas „Žiedavimas/ringing II“ daug kam išliko atmintyje. Apie šio pasirodymo „užkulisius“ ir daugybę simbolių, kurie tiesiogiai susiję su menine praktika, savotišku ir indvidualiu juvelyrikos patyrimu pokalbiui kviečia menininkė.

„Tai, kas esame mes ir kas yra aplink mus – jau yra juvelyrika. Labai svarbu atsimerkti, permąstyti, priimti. Mūsų kūnų santykiai pagrįsti judesio manieromis, sąlyčiais, ergonomika ir antiergonomika erdvėje. Jei fiksuotume kiek kartų per dieną „santykiaujame“ su daugybe daiktų, kiek pirštais apkabiname įvairiausių tekstūrų ir faktūrų, sakyčiau, tiek kartų pasipuošiame. Kiekvienas šioje žemėje sukurtas daiktas be žmogaus kūno neegzistuotų, be žmogaus kūno nepatirtų pilnatvės, tad galime tikrai teigti, kad esame šio globalaus ir perteklinio pasaulio puošmena / papauošalas.“ – teigia Neringa Poškutė-Jukumienė.

Susitikimo metu vaišinsimės „deimantais“ (vaišina autorė), pasinersime į performanso „Žiedavimas/ringing II“ refleksiją ir susipažinsime su meniniu tyrimu apie kūno ir juvelyrikos erdvių santykį, kartu kursime juvelyriką „čia ir dabar“.