PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Vasario 27 d. 14:22

Apie „gyvates“ ir „gyvulius“ – linksmai (3)

Vilnius

Užtrunka laiko save keisti. Ir niekas nežino sunkesnio darbo, kaip keisti save. Pexels.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


165677

Kiekvienos poros gyvenime būna momentų, kai vyras tranko durimis, įsitikinęs, kad vedė gyvatę, o raudanti žmona šaukia, kad jos vyras – gyvulys. Tiesa ta, kad jei vyras kažką ima daryti, kai nesilaiko savo nuomonės, jis jaučia išduodantis save. Tačiau moteris jaučiasi išduodanti save, jei daro kažką, kas pamina jos jausmus.

Kaip netapti nepatikimu šaltiniu?

Moteris vadovaujasi jausmais, vyras - protu, tad nesusikalbėjimų nutinka dažnai. Moteriai jausmai yra ir pretekstas veikti. Jei ji gerai jaučiasi, veikia vienaip, blogai – kitaip. Jausmai moteriai yra gyvybė, nuomonė, vadovaudamasi jausmais ji priima, pavyzdžiui, sprendimą tvarkyti namus, ar ne.

Vyras veikia, kai gauna faktus, vadovaujasi savo vertybėmis bei turi nuomonę. Nuomonę jis susiformuoja iš faktų ir vertybių. Faktai turi ateiti iš patikimo šaltinio, ir šis šaltinis gali būti ne bet kas.

Nepatikimas šaltinis vyrui - visi, esantys žemiau jo hierarchijoje. Vaikai gali būti nepatikimas šaltinis. Patikimu šaltinių gali tapti ateityje, jau tik suaugę, o gali ir visai juo netapti.

Vyrui nepatikimas šaltinis yra ir jausmai. Jei žmona sako, kad jaučia, jog reikia dengti stogą, vyrui tai nebus patikimas šaltinis.

Nepatikimas šaltinis yra ir stojantieji į priešingą pusę, priešų stovyklą. Vyras vairuoja, ir jei žmona užstoja žiopląjį vairuotoją, kuris neparodė posūkio, nes gal jaunas, gal netyčia suklydo, iškarti tampa nepatikimu šaltiniu. Nepatikimu šaltiniu moteris tampa ir tada, jei informaciją, kurią gavo iš vyro, panaudoją prieš jį.

Jei vyras kažką ima daryti, kai nesilaiko savo nuomonės, jis jaučia išduodantis save. Tačiau moteris jaučiasi išduodanti save, jei daro kažką, kas pamina jos jausmus.

Natūraliai kyla konfliktas, kai vyras ir moteris turi priimti sprendimą, vadovaujantis skirtingais dalykais. Ir iš konflikto išeiti, kai abu tikri - išdavė save - nėra lengva.

Per savaitę tai nesusitvarko, procesas lėtas, nes reikia laiko suprasti, kur ir kodėl tu atitinkamai elgiesi. Užtrunka laiko save keisti. Ir niekas nežino sunkesnio darbo, kaip keisti save.

Kodėl vyrai leidžiasi „kastruojami“, o moterys – menkinamos?

Žmonos nori užmegzti ryšį, todėl skambina vyrui į darbą. O jis tuo metu „medžioklėje“, todėl piktai klausia, ko ji norinti ir prašo kalbėti konkrečiai. Moteris natūraliai įsižeis, todėl jai vyras turėtų paskambinti laisvu metu, kad jos poreikis megzti ryšį būtų patenkintas.

Moteris, kai vyras dėsto kažkokį svarbų reikalą, kartais ima ir pasako, kad ir ji taip mano. Bet vyrui tai ne taip ir svarbu, jis suirzęs galvoja, ko ji čia jį pertraukinėja, nereikia jam jos nuomonės. Ir ryšio tokiu atveju nėra.

Moteris, pavyzdžiui, gali pasakyti, kad nepritaria, ji pasako arba veido išraiška parodo, kad nepritaria, ir vyrui keista, kodėl ji nepritaria. Ryšio nėra, todėl nėra ir santykio.

O jei keičiamasi kompetencijomis, tada mezgasi ryšys, bet taip labiau bendrauja vyrai. Tada moteriai būna liūdna, kad vyras neatliepia į jos jausmus, tad santykio poroje ir vėl nėra.

Vyrai ir moterys skirtingai siekia, nori, traktuoja. Todėl vyrui santykis yra saugus tada, kai jis žino, kad yra produktyvus, pasiekė gerų rezultatų. Jam labai svarbu pasitikėjimas (bet tu juk gerai vairuoji), pagarba (cic, vaikai, tėtis kalba), palaikymas (gerai „varai“, ką diedukas padarys, viskas bus gerai) ir kt.

Moteriai svarbu jausti, kad ji yra ryšyje, jai svarbu pasikalbėti, jausti, kad vyras jos susidomėjęs klausosi. Todėl vyrų tikslas išklausyti, o suprasti – nebūtina.

Moteris nori dalintis, ko nori, kaip gyvena, jai svarbu jausti, kad jums įdomu. Ji turi būti įtraukta nors truputį į vyro reikalus, antraip ji „užkirs tokį rankinį“, kad pasigailėsite.

Moteriai reikia detalizuoto jos veiksmų įvertinimo, o ne pasakymo: „viskas patinka“. Tada ji tikrai supras, kad įvertinote. Moteriai labai svarbu, ar ji jums įtiko, tad reikia pasakyti, kad tikrai labai įtiko tame, tame ir tame. Tai sunku, bet verta.

Kai moteris prašo vyro sutvarkyti kambarį, reikia sutvarkyti tiksliai taip, kaip ji nori. Antraip – neužskaityta. Geriau tada net netvarkyti.

Kai moteris nori pailsėti, ji turi žinoti, kad laiko turi daug, nelimituotai. Nes jei ji turi valandą, ji tikrai nepailsės. Jei ji nori ramiai paskaityti knygą, bet vaikai aplink malasi, mato, kad namuose bardakas, ji negali knygos skaityti. Tačiau kai vyras pasako, kad būk ramiai, kiek tau reikia, jis užsiims vaikais, tada ji tikrai gali pailsėti ir įsigilinti į knygą. Kai žinai, kad turi mažai laiko poilsiui, kažkoks nervas paima ir tikrai nepailsi.