Apie augalų ir žmonių bendrystę

Apie augalų ir žmonių bendrystę
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

„Augalų ir žmonių bendrystė onkologojos akistatoje“. Tokia tema rugpjūčio 18 d prasidėjo Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacijos „SALVIA“ renginys įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „25 metai onkologinės ligos labirintuose“.

Asociacijoje svečiavosi gerai visiems žinomas  Marius Lasinskas – vaistininkas, žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, lektorius, sveikatinimo veiklos „Mariaus žolelės“ įkūrėjas, VDU Žemės Ūkio Akademijos doktorantas, knygų „Vaistažolių pasakos: ir sveikatos receptai visai šeimai“ bei „Vaikai vaistažolių pasaulyje“  autorius.

Po visą salę pasklido žolininko atneštų  įvairių žolelių kvapai. Pažintis su žolynais prasidėjo Mariaus kankliuojama melodija. Kvapai ir pilni meilės ir gėrio muzikos garsai tiesiog užbūrė susirinkusius. Pokalbis buvo be galo mielas, nuoširdus, nuotaikingas, pilnas įvairių pašmaikštavimų.

 

„Yra kelios taisyklės, kurių nežinant geriau į gamtą neiti“ – teigia žolininkas. Tad pradžioje supažindino su trimis žolininkų taisyklėmis:

Pirmoji taisyklė: prieš einant rinkti žolelių žmogus turi būti tinkamai nusiteikęs, susikaupęs. Anot žolininko, seniau ir pasimelsdavo prieš žoliaujant, su niekuo nesikalbėdavo iš ryto. Taip pat svarbu eiti gerai nusiteikus.

Antroji taisyklė: privalu padėkoti gamtai, augalams ir medžiams, kurie savo gėrybėmis dalinasi su žmogumi. Marius Lasinskas čia pat priduria papildęs šią taisyklę – gamtai atsidėkoti galima paimant bent vieną šiukšlę, kurių pievose ir miškuose pastaruoju metu tikrai nestinga.

Trečioji taisyklė: „nešienauti“ visų žolelių iš pievos. Pagal nerašytą tvarką nuo senų laikų įprasta sakyti – žmogui priklauso vienas ketvirtadalis. Kas liko – tas gamtos. Šias taisykles žinant, jau galima eiti žoliauti.

Buvo aptartos dilgėlių, kiaulpienių bei siuralapio gauromečio  gydomosios savybės, poveikis sveikatai bei vartojimo būdai. Taip pat skanauta vietoje pagaminta Mariaus kvapiąja druska.

Pasak lektoriaus, nuo paties žmogaus požiūrio į vaistinguosius augalus priklausys, kaip jie padės išlikti sveikiems, o susirgus – greičiau pasveikti. „Viskas mums gali padėti, jeigu tik eisime į gamtą atvira širdimi“, –  kalbėjo vaistininkas. Jis mielai atsakinėjo į auditorijos pateiktus klausimus

Reklama