Apie atliekas, rūšiavimą ir Žemę

Apie atliekas, rūšiavimą ir Žemę
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos 4c klasės mokiniai dalyvauja daugybėje veiklų ir iniciatyvų, susijusių su sveiku gyvenimo būdu. Jie puikiai žino, kad gera sveikata priklauso ne vien tik nuo mitybos, fizinio aktyvumo, bet ir nuo aplinkos, kurioje mes gyvename, švaros. Ne kartą kalbėta apie tai, kas teršia orą, vandenį, dirvožemį.

Šiemet nuo kalbų pereita prie darbų. Ruošiantis Žemės dienos minėjimui, vaikai, padedami tėvelių, skaičiavo, kiek atliekų jų šeima vidutiniškai sukaupia per savaitę. Tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma šeimų stengiasi rūšiuoti atliekas - bent plastiką, popierių. Labai džiugu, kad net keletas šeimų rūšiuoja ir žaliąsias atliekas.

Matematikos pamokose juventiečiai aiškinosi, kiek vidutiniškai viena šeima sukaupia įvairių atliekų per savaitę, per mėnesį, per metus. Skaičiai svyravo nuo 6 iki 14 kg, sukauptų per atliekų savaitę. Per metus tai sudaro vidutiniškai nuo 300 iki 700 kg.

Čia nesustota: mokinukai nustatė, kiek visos 4c klasės šeimos bei kiek visos mokyklos pradinių klasių mokinių šeimos galėtų vidutiniškai išmesti atliekų. Gauti skaičiai vaikus pribloškė. 4c klasės šeimos per metus išmeta apie 9 tonas įvairių šiukšlių, o visos mokyklos pradinukų šeimos - apie 141 t.

Pamačius tokius skaičius, vaikai padarė išvadą - šiukšles BŪTINA rūšiuoti, kad kuo daugiau jų būtų perdirbta, o ne patektų į sąvartynus. Ketvirtokai pasidžiaugė, kad savo klasėje popierių ir plastiką jie rūšiuoja nuo pirmų metų.

Žemės dienos proga kviečiame visus susimąstyti, kokioje Žemėje mums gera gyventi ir kuo KIEKVIENAS IŠ MŪSŲ gali prisidėti prie jos gerovės.

Pradinių klasių mokytoja D. Kontrimienė