Apeliacinis teismas skelbs sprendimą buvusios Visagino merės D. Štraupaitės byloje

Visaginas
BNS Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Apeliacinis teismas ketvirtadienį skelbs sprendimą buvusios Visagino merės Dalios Štraupaitės byloje dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo.

Dabar tarybos narės pareigas einanti ir vėl naujuose rinkimuose į mero postą dalyvaujanti 64 metų D. Štraupaitė siekia panaikinti nuosprendį, kuriuo ji nuteista lygtine trejų metų laisvės atėmimo bausme bei daugiau nei 15 tūkst. eurų bauda.

Be to, buvusiai merei trejiems metams atimta teisė būti paskirtai į pareigas valstybės institucijose.

D. Štraupaitė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo sulaikyta dar 2014 metų rudenį. Tuomet Artūro Zuoko vadovautos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė kurį laiką laikyta suimta, paskui paleista į laisvę.

2019 metais nuosprendį paskelbęs Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad buvusi Visagino merė paėmė kyšių iš kelių verslininkų už tai, kad jų vadovaujamos įmonės būtų kviečiamos dalyvauti savivaldybės rengiamuose viešuosiuose pirkimuose, taip pat už gerų santykių palaikymą.

Tuo metu D. Štraupaitė teismui aiškino, kad savivaldybės darbuotojai gyveno draugiškai, kaip šeima, ir eidavo vieni kitiems padėti. 

Pasak Panevėžio apygardos teismo, įrodyta, kad buvusi merė savo pačios ir artimųjų asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybei priklausančiu transportu. Darant šiuos nusikaltimus klastoti Visagino savivaldybės oficialūs dokumentai – darbo apskaitos žiniaraščiai, kelionės lapai.