Apeliacinis teismas dar kartą bandys atversti už kyšininkavimą nuteisto V. Šiliausko bylą

963d650abfa4ed552b9c7109816d50be516896f7
Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį ketina dar kartą pradėti nagrinėti už kyšininkavimą nuteisto buvusio Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko bylą.

Sausio 10 dieną V. Šiliauskas dėl ligos neatvyko į savo bylos posėdį. 

Prokuratūra siekia, kad teismas buvusiam aukštam Kauno valdžios atstovui vietoj baudos būtų skirtas šešerių metų laisvės atėmimas ir 30 tūkst. eurų baudą.

Pernai lapkritį V. Šiliauskas už korupcinius nusikaltimus nubaustas 70 tūkst. eurų bauda. Įskaičius sulaikyme praleistą laiką, jam reikia sumokėti 65 tūkst. eurų.

Nuteistajam taip pat uždrausta septynerius metus dirbti valstybės tarnyboje – tai maksimalus tokios baudžiamojo poveikio priemonės terminas.

Lietuvos apeliacinis teismas yra gavęs ir V. Šiliausko gynėjo apeliacinį skundą, tačiau ne dėl bausmės, o siekiant konstatuoti kai kurių aplinkybių patikslinimą nuosprendyje. 

V. Šiliauskas nuteistas už tai, kad eidamas minėtas pareigas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš įmonės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšių už 260 tūkst. eurų. Šie pinigai iš jo bus konfiskuoti.

V. Šiliauskas teisme visiškai pripažino savo kaltę – tai, kaip ir jo gailėjimasis, teismo pripažinta lengvinančiomis aplinkybėmis.

Skiriant bausmę įvertinta ir tai, jog jo išsamių parodymų pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sisteminės korupcijos Kauno miesto savivaldybėje.

Prokuroras jau anksčiau siūlė V. Šiliauskui skirti 30 tūkst. eurų baudą bei šešerius metus nelaisvės, tačiau, teismo vertinimu, tai nebūtų teisinga bausmė vedusiam, dirbančiam, vaikų turinčiam asmeniui, kuris iki tol nebuvo teistas ir nekelia pavojaus visuomenei.