Apdovanoti slaugos paslaugas teikiančių komandų nuotraukų konkurso nugalėtojai

Apdovanoti slaugos paslaugas teikiančių komandų nuotraukų konkurso nugalėtojai
Šiauliai
VšĮ Še­du­vos pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ras kon­kur­se pa­si­svei­ki­no dai­nos „O, mie­las dak­ta­re, pa­dėk“ mo­ty­vais ir da­li­jo­si, kad, dir­bant kar­tu, ge­ra da­ry­ti ge­rus dar­bus, o dar di­des­nis įver­ti­ni­mas – kai tai pa­ste­bi pa­cien­tai. (ŠPSPC nuo­tr.)
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Sausio 5 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) apdovanota ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančių komandų fotografijų konkurso nugalėtoja – Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro komanda.

Nugalėtojus ministerijoje pasitiko ir pasveikino Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė bei ministerijos Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus atstovai.

„Slaugytojo darbas – labai kilnus, gyvybiškai svarbus ir visados toks išliks, o kai jėgas suvienija visa pacientų poreikius virš visko iškelianti specialistų komanda – dėmesiu apgaubti pacientai tai tikrai vertina ir brangina. Džiugu, jog konkursą laimėjusios bendrosios pagalbos slaugytojų komandos puoselėja bei supranta šiuolaikinės slaugos lyderystės svarbą paciento kasdienybėje“, – teigia O. Vitkūnienė.

Nuotraukų konkurso nugalėtojai, Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro komanda, kurią sudaro penkios savo darbui atsidavusios specialistės, džiaugėsi ir akcentavo, jog komandai, teikiant paslaugas namuose, ypač svarbu kolegiškumas ir vienas kito supratimas. „Mūsų komandoje nėra žodžio „aš“, yra žodis „mes“, – sakė nugalėtojos.

Primename, kad praėjusių metų lapkričio mėnesį SAM feisbuko paskyroje paskelbtas konkursas, kurio metu ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančios komandos kviestos pasidalyti savo nuotraukomis ir istorijomis iš kasdienio darbo. Konkurse nusprendė dalyvauti rekordinis skaičius – net 23 komandos iš visos Lietuvos. Antrą kartą vykdytas nuotraukų konkursas šįsyk susilaukė rekordinio socialinių tinklų vartotojų palaikymo – beveik 15 tūkst. „patinka“ mygtuko paspaudimų!

Lapkričio mėnesį paskelbus konkurso dalyvius ir pradėjus balsavimą, daugiausia „patinka“ mygtuko paspaudimų sulaukė ir prizines vietas užėmė:

I vieta – Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro komanda (1 728 „patinka“ paspaudimai);

II vieta – Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro komanda (1 662 „patinka“ paspaudimai);

III vieta – Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro komanda (1 553 „patinka“ paspaudimai).

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose yra asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą. Teikdamas slaugos paslaugą namuose, slaugytojas atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), enterinį maitinimą ir kt.

Komandą sudaro – slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas, o netrukus komandas papildys ir ergoterapeutas. Kiekvienas specialistas pagal pacientų poreikius ir savo kompetenciją teikia atitinkamas slaugos paslaugas.

Parengta pagal SAM informaciją