Apdovanoti „Mano miestas – Visaginas“ 2022-ųjų nominantai – Visaginą mylintys ir jį puoselėjantys žmonės!

Visaginas
Glorija Šeider Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šį šeštadienį, gruodžio dešimtosios vakarą, Visagino kultūros centro salėje „Draugystė“ tvyrojo ypatinga atmosfera. Miesto tradicija tapusiame iškilmingame renginyje „Mano miestas – Visaginas“ pasveikinti šiemet labiausiai Visaginui nusipelnę žmonės.

Apdovanojimų vakaras pradėtas prašymu neleisti sušalti Ukrainai bei kvietimu saugiai ir patikimai aukoti nuo Rusijos teroro kenčiančiai šaliai, tą darant per patikimus tarpininkus – Visagino savivaldybę, bendradarbiaujančią kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Jautrią renginio pradžią sveikinimo žodžiais pratęsė Visagino savivaldybės mero Erlando Galaguz kalba. Meras išreiškė didžiulį pasididžiavimą kiekvienu gyventoju, kuris nusprendžia įsikurti Visagine, dirbti miestui, jo žmonėms ir garsinti jį Lietuvoje bei pasaulyje. „Man didžiulė garbė šiandien vėl spausti ranką tiems, kurie išvien dirba šiam miestui.

Pastarieji metai nebuvo lengvi nei verslams, nei viešajam sektoriui, nei paprastam gyventojui. Tik dėka Jūsų kilnių idėjų, atsidavimo, ryžto, drąsos mūsų miestas yra girdimas gražiu žodžiu, o gyventojai ir asmeniškai aš – nuoširdžiai turiu kuo didžiuotis ir palaikau kiekvieną iš Jūsų. Taip, šiemet mes turime naujai išskirtą labiausiai nusipelniusiųjų dešimtuką, tačiau aš noriu padėkoti kiekvienam iš Jūsų, kurie puoselėja šį miestą savo idėjomis ir darbais, kurie nuoširdžiai stengiasi kurti patogią ir gražią aplinką čia – Visagine! Nuoširdus ir pagarbos kupinas Jums ačiū!“ – sveikinimo žodžius tarė meras.

Kartu su vicemere Aleksandra Grigiene meras įteikė statulėles bei asmeniškai pasveikino kiekvieną nominantą.

„Už nuopelnus Visagino savivaldybei“ apdovanoti šiose kategorijose: Už Visagino garsinimą – menininkas, gidas, edukatorius bei pirmosios menų rezidencijos Visagine įkūrėjas Aleksej Urazov. Už inovatyvius pokyčius – Vaikų lopšelio-darželio „Auksinis gaidelis“ direktorė Olga Mazniova. Už smulkaus verslo puoselėjimą – mažosios bendrijos „Lapės blynai“ įkūrėja Natalija Dutkevič. Už pilietiškumo sklaidą – Visagino „Atgimimo“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Andrej Kolga. Už nuopelnus kultūrai – dizaineris, menininkas Vladimir Ionov. Už nuopelnus švietimui – laikinai einantis Visagino kūrybos ir menų direktoriaus pareigas Romualdas Kondrotas. Už nuopelnus sportui – Visagino krepšinio mokyklos direktorius Aleksandr Bražnikov. Už nuopelnus sveikatai – ilgametė Visagino ligoninės gydytoja Rimma Gorodnichaja. Už nuopelnus vaiko gerovei – asociacija „Laimingi vaikai“. Už aktyvią visuomeninę veiklą – VšĮ „Urbanistinės istorijos“ įkūrėja Oksana Denisenko.

Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz atskirai išskyrė praeitais metais už nuopelnus sportui apdovanoto VšĮ Visagino sporto ir reakreacijos centro trenerio Deniso Naidionovo ugdytinio, šiemet vėl Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionu tapusio Aleksandro Trofimčiuko, pasiekimus. Meras dar kartą asmeniškai pasveikino sportininką bei kvietė žiūrovus palaikyti jo pasiekimus aplodismentais.

Viso iškilmingo renginio metu aukščiausio lygio muzikinius pasirodymus ir specialiai visaginiečiams parengtą koncertinę programą publikai dovanojo iš Visagino kilęs talentas – Maksim Pogrebniak, Štutgarto muzikos aukštojoje mokykloje įgijęs operos dainininko specialybę, šiuo metu gyvenantis ir savo meistriškumą tobulinantis pasaulio kultūros centre – Vienoje.

Maksimui Pogrebniakui akomponavo Ana Tretjakova, įgijusi magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei dirbusi su garsiausiais Lietuvos solistais. Apdovanojimų „Už nuopelnus Visagino savivaldybei“ tikslas - paskatinti geriausius rezultatus asmeninėje ar komandinėje veikloje pasiekusius Visagino savivaldybėje gyvenančius ir dirbančius žmones.

Nominacijų konkursą, pretendentų atranką ir apdovanojimą organizuoja Visagino savivaldybės administracija. Mielieji nominantai, Jūs esate tie žmonės, kurių dėka visaginiečių gyvenimas jaukesnis, patogesnis ir gražesnis! Dėkojame Jums ir linkime pačių svarbiausių gyvenimo turtų – sveikatos, laimės, meilės ir didžių asmeninių pasiekimų!