Apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

63abfdebcf0f620221228zged066
Lietuva
Žygimanto Gedvilo, fotobanko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pirmadienį įvykusioje apdovanojimų ceremonijoje Konstitucijos egzamino globėjas prezidentas Gitanas Nausėda ir teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska apdovanojo geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius dalyvius.

Kaip skelbia Teisingumo ministerija, šiemet jau trečius metus iš eilės prie Konstitucijos egzamino jungėsi ne tik Lietuvos, bet tautiečiai iš įvairiausių pasaulio kampelių – Indonezijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Kinijos, Austrijos ir kt. 
 
Sveikindama egzamino dalyvius teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska akcentavo, kad Konstitucijos egzaminas tampa bendruomenes vienijančiu reiškiniu.
 
„Pastebime, kad egzaminą, kaip neformalią veiklą, mokytojai įtraukia į ugdymo planus, o teisininkų bendruomenėms, valstybės įstaigų kolektyvams ir daugeliui kitų žmonių – egzaminas tampa prasmingu būdu švęsti Konstitucijos dieną. Dėl to, organizuodami šių metų egzaminą, nusprendėme organizuoti jį kaip reiškinį, vienijantį didelę bendruomenę“, – sakė E. Dobrowolska.
 
Laimėtojus sveikinęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkas Gintaras Goda akcentavo, jog Konstitucija svarbi žmonėms, kad ir koks būtų jų amžius, išsilavinimas ar gyvenamoji vieta. Žinant, kad Konstitucijos egzaminas nėra privalomas, tampa aišku, kad dalyvaudami jame jūs išreiškiate savo pilietinę poziciją.
 
„Neabejotina, kad taip gerai Konstitucijos esmę suvokiantys piliečiai niekada neatsisakys valstybės piliečių referendumu prisiimtų įsipareigojimų gyventi pagal Konstitucijoje įtvirtintas pamatines taisykles. O tai ir yra svarbiausia, nes tik patys piliečiai gali apginti konstitucinę santvarką ir išsaugoti demokratiją. (...)“, – sakė G. Goda.
 
17-ąjame žinių patikrinimo iššūkyje dalyviai rungėsi geriausiai Konstituciją išmanančio moksleivio (pagal klases). Jais šiemet tapo Urtė Adomaitytė (5-6 kl. kategorijoje), Ieva Bartušytė (7-8 kl. kategorijoje), Saulė Patricija Matulevičiūtė (9-10 kl. kategorijoje) ir Taja Tamkevičiūtė (11-12 kl. kategorijoje).
 
Geriausiai Konstituciją išmanančio studijuojančio teisę ar teisinį išsilavinimą turinčio asmens kategorijoje triumfavo Jonas Steponėnas, nugalėtojas kategorijoje „kiti“ – Martynas Raila.
 
Aktyviausiai egzamine dalyvavo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija. Vyriausiosios dalyvės titulas atiteko Janinai Šimaitienei. Geriausiai Konstituciją išmanančiu pasaulio lietuviu išrinktas Vytautas Davidavičius. 
 
Laimėtojams įteikti Teisingumo ministerijos įsteigti prizai – 50 eurų nominalo kolekcinės aukso monetos, skirtos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, planšetiniai kompiuteriai, momentiniai fotoaparatai, belaidės ausinės, išmanieji laikrodžiai. Taip pat jiems skirtas specialus projekto globėjo LR Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas. 
 
Šiemet Konstitucijos egzaminą laikė arti 30 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių.
 
Apdovanojimų ceremoniją papuošė Vilniaus vaikų choro „Ugnelė“, šįmet tarptautiniame chorų konkurse „Golden Gate“ iškovojusio pirmąją vietą, kūriniai.