PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Sausio 3 d. 17:05

Apdovanoti iš mokomosios misijos Ukrainoje grįžę Lietuvos kariai

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


112259

Sausio 3 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabe Vilniuje sutikti Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvavę Lietuvos kariai. Už sėkmingą dalyvavimą tarptautinėse operacijose kariams buvo įteikti medaliai „Už tarptautines operacijas" ir šio medalio ženklai.


Foto galerija:

2020-01-03-medaliau-uz-missija-ukrainoje-aut-m-lysenko-1.jpg
2020-01-03-medaliau-uz-missija-ukrainoje-aut-m-lysenko-7.jpg

Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje (JMTG-U) tarnybą atliko jau ketvirtoji KASP karių pagrindu suformuota instruktorių grupė. Lietuvos kariai drauge su JAV ir Kanados kariais Tarptautiniame taikos ir saugumo centre Javorivo (Yavoriv) poligone tris mėnesius vykdė Ukrainos karių rengimą. Lietuvos kariai Ukrainos instruktoriams teikė paramą organizuojant kolektyvinį padalinių ir štabo rengimą pagal NATO standartus. Grupei vadovavo majoras Virginijus Jonuška.

„Džiaugiuosi, kad visas užduotis operacijos rajone įvykdėte sėkmingai, kad visi sveiki grįžote garbingai įvykdę savo pareigą. Dėkoju jums už įdėtas pastangas, energija, už tai, kad garsinote Lietuvos vardą", – iš Ukrainos grįžusius karius pasveikino KASP štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Ramūnas Jurskis.

Tarptautinė operacija Ukrainoje yra viena iš 10-ies, kuriose dalyvauja apie 170 Lietuvos karių. Lietuva vienašališkai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje ir vykdydami Lietuvos karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Taip pat, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politinėmis ir praktinėmis priemonėmis palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis formomis, įskaitant ir karinę paramą.

Gr. Michail Lysenko nuotraukos