Apdovanojimų taryba svarstys, ar atimti ordiną iš vaikus tvirkinusio buvusio JAV politiko

Apdovanojimų taryba svarstys, ar atimti ordiną iš vaikus tvirkinusio buvusio JAV politiko
Lietuva
Flickr.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Valstybės apdovanojimų taryba svarstys, ar atimti ordiną iš vaikus tvirkinusio buvusio JAV Atstovų Rūmų pirmininko Denniso Hasterto (Deniso Hasterto).

Galutinį sprendimą dėl apdovanojimo atėmimo priims prezidentas Gitanas Nausėda.

D. Hastertas 2001 metais apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu. Tais pačiais metais politikui suteiktas sostinės garbės piliečio vardas.

Pastarąjį įvertinimą Vilniaus savivaldybės taryba svarstys atimti vasario pradžioje.

Šie apdovanojimai politikui skirti už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą, o šalies diplomatai anuomet jį vadino Lietuvos bičiuliu.

Vis dėlto 2016-aisiais D. Hastertas buvo nuteistas 15 mėnesių kalėti bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.

Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas prisipažino, kad nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, dar iki savo karjeros Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus, kai dirbo mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje.

D. Hastertas Atstovų Rūmų pirmininko pareigas ėjo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. Tuo metu jis laikytas santūriu, maloniu politiku, padėjusiu JAV Kongresui pereinamuoju laikotarpiu po jo pirmtako Newto Gingricho (Niuto Gingričo) pirmininkavimo.

D. Hastertas atsistatydino iš Kongreso įtartas pro pirštus žiūrėjęs į skandalą, kilusį dėl to, kad kitas buvęs Atstovų Rūmų narys, Markas Foley (Markas Folis), siuntinėjo seksualiai atviras ar dviprasmiškas žinutes į paauglių puslapius.