Apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui

Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Apdovanojimą už metų darbą šiemet siūloma skirti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui. Šiam Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko teikiamam siūlymui dar turės pritarti uostamiesčio savivaldybės tarybos kolegija, posėdžiausianti vasario 10 dieną.

„Nors apdovanojimas už metų darbą yra tradicinis, teikiamas kasmet, tačiau aplinkybės ir sąlygos, kurios lėmė šių metų pretendentą apdovanojimui, yra išskirtinės. Man didelė garbė ir džiaugsmas šiam apdovanojimui teikti organizaciją, kuri nuo praeitų metų vasario 24 dienos – to laiko, kai dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje pasaulis pasikeitė neatpažįstamai, buvo čia, priešakinėse karščiausių iššūkių  linijose, čia, Klaipėdoje. Šios organizacijos darbuotojai, Raudonojo Kryžiaus savanoriai, buvo atviri visiems iššūkiams. Jie niekada nenuvylė, buvo, yra su mumis ir, tikiu, bus ateityje. Nors apdovanojimas yra už metų darbą, šios organizacijos veikla yra ilgametė, užsitarnavusi gerą vardą. Tikiuosi, kad Kolegija, pritars mano siūlymui apdovanoti šią organizaciją, tuo pačiu – padėkoti jai ir daugybei ją atstovaujančių žmonių už nuoseklią kilnią veiklą, pasiaukojimą, atsidavimą savo misijai, – sako Raudonąjį Kryžių apdovanojimui teikiantis Kolegijos pirmininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos padalinys vienija per 1140 savanorių ir 14 darbuotojų. Jis 2022 m. iniciatyviai veikė ir tebeveikia teikiant visokeriopą pagalbą iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims Klaipėdoje. Praėjusiais metais Klaipėdoje buvo įkurtas ir 2,5 mėn. veikė Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Šiame centre apsilankė 8827 ukrainiečiai, 255 iš jų buvo pasiūlyta trumpalaikio apgyvendinimo galimybė. Organizacija buvo pagrindinis tarpininkas ir informacijos teikėjas tarp savivaldybės, valstybinių institucijų ir ukrainiečių karo pabėgėlių, organizacijos savanoriai konsultavo ir tarpininkavo rengiant būtinus pateikti dokumentus institucijoms. Taip pat organizacijos savanoriai pernai karo pabėgėlius mokė lietuvių kalbos, ruošė ir dalino higienos paketus, dalyvavo mokyklinių prekių bei miegmaišių rinkimo akcijose, teikė psichologinę paramą.

Šalia jau minėtos pagalbos teikimo Ukrainos karo pabėgėliams organizacija nuolat Klaipėdoje vykdo šešias pagalbos gyventojams teikimo programas. Programa „Šilti apsilankymai“, skirta vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Apmokyti savanoriai mažina senjorų vienišumo jausmą. Klaipėdos mieste yra 45 savanoriai, kurie lanko 57 vienišus senjorus. Bendradarbiauja su 2 socialiniais globos namais.

„Pirmosios pagalbos“ programos tikslas – mokyti visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių, šviesti apie jos svarbą. Praėjusiais metais 17 apmokytų savanorių vedė mokymus 2075 klaipėdiečiams.

Programos „Stiprios šeimos“ tikslas – padėti ir patiems negalią turintiems asmenims, ir jų artimiesiems. Šiuo metu savanoriai teikia pagalbą 22 šeimoms.

Jaunimo programa skirta 14-29 metų jaunuoliams. Programos tikslas – sudaryti galimybes jauniems žmonėms realizuoti save savanoriškoje veikloje ir šviesti savo bendraamžius apie pasirengimo krizėms ir pirmosios pagalbos suteikimo svarbą, vykdyti kampanijas, keičiančias požiūrį į savanorystę ir ugdančias toleranciją kitam – kitokiam žmogui.

Pasirengimo nelaimėms programos tikslas yra tinkamai parengti savanorius, kurie šalyje nutikus nelaimei ar esant ekstremaliai situacijai, operatyviai reaguotų ir imtųsi tikslingų veiksmų, gebėtų padėti kitiems.

Prieglobsčio ir migracijos programos tikslas – užtikrinti į mūsų šalį atvykusių užsieniečių orumą ir teises. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus infocentre 2022 m.  apsilankė net 1185 užsieniečiai. Jie gavo socialines konsultacijas, psichologinę pagalbą bei juristo konsultacijas, mokėsi lietuvių kalbos.

Apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai – Klaipėdos miesto vėliava – skiriamas minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ši tradicija Klaipėdoje puoselėjama nuo 2004 metų.