Anykščiuose paminėtas Lietuvos narystės NATO 20-metis

nato-4-
Anykščiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

2004 m. kovo 29 dieną Lietuva tapo visateise Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos – NATO – nare. Lietuvos narystė NATO yra saugumo garantas. Galingiausias pasaulyje gynybinis aljansas šiuo metu vienija 32 sąjungininkes.

Lietuva NATO nare tapo 2004 m., o pirmasis narystės simbolis – kovo 29-ąją Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose nusileidę sąjungininkų naikintuvai. NATO oro policijos misija šiemet taip pat mini 20-ąsias metines. 

NATO ir ES 20 metų sukaktis yra puiki proga atsigręžti ir įvertinti, kokį kelią nuėjo mūsų valstybė ir visuomenė, ką mums suteikė bendradarbiavimas su sąjungininkais ir ką patys sugebėjome jiems duoti, kokios yra lietuviškosios, europietiškos ir euroatlantinės tapatybės sąsajos.

Penktadienį Anykščiuose ir visose savivaldybėse plazdėjo NATO vėliavos. Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis džiaugiasi, kad Lietuvą saugo NATO ir yra pasirengę ginti kiekvieną Aljanso centimetrą.

„Lietuva tapo NATO nare prieš 20 metų. Galime didžiuotis ir džiaugtis, kad esame saugūs, stabilūs ir pasirengę ginti savo šalį bei bendradarbiauti su transatlantiniais sąjungininkais.

Rusijos karas prieš Ukrainą tik patvirtino būtinybę stoti į NATO ir per kolektyvinę gynybą atremti bet kokį pavojų. Ukrainos ryžtas gintis nuo užpuolimo paskatino NATO stiprinti ir koreguoti pasirengimą ginti Baltijos šalis.

Lietuva, jau 20 metų būdama NATO aljanso nare, turi papildomą paramą ir garantijas, kad bus ginama nuo bet kokios agresijos arba grėsmės. Tai sustiprina Lietuvos žmonių saugumo ir stabilumo jausmą bei didina pasitikėjimą ateitimi.

NATO narystė yra investicija į šalies ateitį, užtikrinant taiką ir stabilumą ilgalaikėje perspektyvoje. Tai yra didelis laimėjimas ir šalies gerovės garantas, kurį turime vertinti ir saugoti“, – kalbėjo K. Tubis.