Anykščiuose paminėta Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena

Anykščiuose paminėta Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena
Anykščiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena kasmet, lapkričio 17-ąją, minima nuo 2009 metų.

Nuo 2013 m. šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių, taip pat ir Lietuva. Pasaulyje kasmet gimsta daugiau nei 15 mln. neišnešiotų naujagimių. Lietuva pasaulyje pasižymi vienu žemiausių neišnešiotų naujagimių procentu, kuris yra apie 5 proc. visų gimdymų, o kasmet Lietuvoje gimsta apie 2000 neišnešiotų naujagimių.

Beveik 10 metų, kiekvieną lapkritį, asociacija „Neišnešiotukas“ su savivaldybės merų pagalba ir padėjimu, Lietuvos miestus puošė purpurinėmis spalvomis, kurios skirtos neišnešiotų naujagimių šeimų palaikymui. Šiais metais, stovint energetinių resursų iššūkių kelyje, asociacija kvietė įstaigų darbuotojus šiltam ankstukų paminėjimui savo įstaigose.

Pasipuošę purpurinės – vilties spalvos akcentu, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai paminėjo šią dieną prie jaukaus bendro stalo. Specialistai pažymėjo, kad visiems susitelkus ir vieningai, nepaisant visų darbų ir iššūkių, svarbu nepamiršti silpniausio kūdikio ir jo šeimos. Šiandien ir nuolat skleisti žinią apie mūsų pačius mažiausius valstybės piliečius, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Rūpinamės neišnešiotukais kartu – auginame ateitį.