Anykščiuose lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė

Anykščiai
Anykščių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Vakar Anykščiuose lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė su komanda.

Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vykusiame susitikime dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, mero pavaduotojas Dainius Žiogelis, švietimo skyriaus darbuotojai bei rajono ugdymo įstaigų vadovai ir atstovai.

Susitikimo pradžioje Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė pristatė esamą situaciją rajone: kalbėjo apie mokinių ir ugdytinių pokytį, ugdymo įstaigas, mokomuosius dalykus, skiriamus paskatinimus, įgyvendinamus projektus ir kt. Kalbėta ir apie pagrindinius 2022–2023 m. m. Anykščių rajono švietimo prioritetus: įtraukųjį ugdymą, grįžtamojo ryšio stiprinimą, skaitmeninių kompetencijų plėtojimą rengiantis įgyvendinti atnaujintą ugdymo turinį.

Pristatant duomenis atkreiptas dėmesys, kad bendra švietimo situacija rajone tikrai nėra bloga, dalyje aspektų viršija bendrą rodiklį. Kalbėta ir apie artimiausius planus, kuriuose numatyta padidinti ugdymo prieinamumą atskirtį patiriantiems vaikams, plėtoti įvairialypį švietimą vykdant visos dienos mokyklų veiklą.

Ministrė Jurgita Šiugždinienė bendrai aptarė, kokie artimiausi planuojami pokyčiai laukia švietimo srityje. Pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuojamas pažintines nuotolines prancūzų ir vokiečių kalbų pamokas, kurios paskatintų, jog šias kalbas rinktųsi daugiau šalies mokinių. J. Šiugždinienė kalbėjo ir apie sprendimus dėl ugdymo įstaigose rusų kalbos kvalifikaciją turinčių mokytojų.

Kaip alternatyvą ministerija kviečia visus mokytojus įgyti papildomų kito dalyko kompetencijų. Ministrė susirinkusių rajono ugdymo įstaigų vadovų ir atstovų teiravosi, kas pastaruoju metu kelia daugiausiai rūpesčių, teiravosi, kokia nuomonė apie priimtą sprendimą dėl tarpinių brandos egzaminų vienuoliktokams.

 Po susitikimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komanda lankėsi Jono Biliūno gimnazijoje, vaikų lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“.