Anykščiuose lankėsi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius Vidmantas Bezaras

resize_600x600_img_6394
Anykščiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio kvietimu Anykščiuose lankėsi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius Vidmantas Bezaras.

Taip pat Metodinio konsultavimo ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Rasa Trapikienė, patarėjas Andrius Liakas, Panevėžio-Utenos teritorinio skyriaus vedėjas Arūnas Giraitis, Panevėžio vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM, MB „Fragment“ architektai.

Svečiai aptarė šiuos objektus: A. Baranausko ir A. Žukausko-Vienuolio memorialinio muziejaus Antano Baranausko klėtelę ir jos gaubtą;  Sakralinio meno centrą – Angelų muziejų, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, šventoriuje esančias koplytėles Rimanto Idzelio skulptūroms, siaurojo geležinkelio tiltą per Šventąją, apleistą Troškūnų miesto istorinę dalį, Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčią ir bernardinų vienuolyno kompleksą.

Anykščių rajono kultūros paveldo išsaugojimas ir jo pritaikymas anykštėnų poreikiams yra mūsų savivaldybės vienas iš prioritetinių uždavinių“, – susitikimo metu kalbėjo Anykščių meras Kęstutis Tubis. „Betarpiškai bendraudami su aukščiausiais Kultūros paveldo departamento vadovais sieksime surasti visas puses tenkinančius sprendinius, kurie leis išsaugoti unikalų Anykščių istorinį, architektūrinį ir technikos kultūrinį paveldą, svarbų ne tik dabartinėms, bet ir ateities kartoms“.