Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis susitiko su akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ atstovais

img_6172
Anykščiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Šiuo metu, žiemą, kai taip dažnai ir gausiai sninga, Anykščių rajono savivaldybės, kaip rajono vietinės reikšmės kelių, gatvių ir jų priklausinių priežiūros paslaugos užsakovo, lūkesčiai dėl kelių valymo nuo sniego yra itin svarbūs.

Reaguodamas į gyventojų pastabas dėl ne visada tinkamos gatvių valymo kokybės, Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis susitiko su akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ Rytų regiono vadovu Zbignevu Kovalevskiu, Utenos kelių tarnybos vadovu Albinu Ančiumi, Utenos kelių tarnybos Anykščių meistrijos vyriausiuoju inžinieriumi Rimvydu Leonavičiumi bei AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos Infrastruktūros palaikymo ir vystymo grupės Kelių statybos priežiūros vadovu Artūru Bogužu.
 
Diskusijos metu devyni Anykščių rajono seniūnai rangovui AB „Kelių priežiūra“, su kuriuo savivaldybė pasirašė trejų metų paslaugų pirkimo paslaugą, išsakė savo pretenzijas ir lūkesčius dėl pastarosios savaitės seniūnijų kelių valymo nesklandumų ir trūkumų. Susitikime taip pat dalyvavo ir vicemerė Audronė Savickienė, savivaldybės administracijos direktorė Jurgita Banienė.

„Tinkamas rajono kelių priežiūros plano vykdymas yra būtinas, norint užtikrinti, kad mūsų gyventojai nuo ankstyvo ryto galėtų patogiai važiuoti rajono keliais, pasiekti darbo vietas, vaikai – darželius ir mokyklas, o pacientai – gydymo įstaigas“, – akcentavo meras Kęstutis Tubis.

Siekdami efektyvinti kelių valymo kokybę ir operatyvumą, rangovo AB „Kelių priežiūra“ atstovai įsipareigojo pagal grafiką susitikti ir asmeniškai susipažinti su kiekvienos Anykščių rajono seniūnijos atsakinguoju tarnautoju.

Tikslas – sutarti dėl glaudaus bendradarbiavimo bei efektyvaus komunikavimo sąlygų. Seniūnai savo ruožtu įsipareigojo nustatyti aiškius prioritetus rangovui – įvardinti, kurie seniūnijų keliai yra svarbiausi ir turi būti nuvalyti pirmiausia, supažindinti su kiekvienos vietovės kelių schemomis ir niuansais. Tai dažniausiai yra maršrutai į mokyklas, gydymo ir kitas viešąsias įstaigas, rajono centrą.Meras atkreipė dėmesį, kad įvykus neplanuotoms, avarinėms situacijoms, pvz.: įrangos gedimams dėl didelio speigo, darbuotojų nedarbingumui arba netikėtai padidėjus sniego kiekiui, seniūnai privalo bendrauti tiesiogiai su pačiu rangovu.

Norint pasiekti šiuos tikslus, meras sieks užtikrinti, kad paslaugų sutarties vykdymo ir kontrolės mechanizmai su AB „Kelių priežiūra“ būtų aiškūs ir apimtų visus minėtus aspektus. Taip pat reguliariai tikrinti, ar šie įsipareigojimai yra vykdomi, ir imtis veiksmų, jei rangovo atliekamų paslaugų kokybė neatitinka sutarties sąlygų.